Nedelja, 21.09.2014.

17:31

Partizan bez trofeja u Monpeljeu

Košarkaši Partizana zauzeli su drugo mesto na Apar Siti kup u Monpeljeu, koji organizuje Toni Parker, pošto su u finalu poraženi od Asvela sa 80:64.

Izvor: JT

Autor: JT

Francuski klub je već u prvom periodu uspeo da se odvoji, a potom je tokom celog meča kontrolisao rezultat.

Najbolji u timu Partizana ponovo je bio Đorđe Gagić sa 18 poena, dok su Edo Murić i Vanja Marinković dodali po 13.

U redovima Asvela, Džekson i Nivins su imali 15 poena, dok je Bader dodao 11.

Posle izjednačenog starta i rezultata 5:5, francuski tim je vezao deset poena i otišao na 15:5, da bi novom serijom poveo 39:18 u 17. minutu i uspostavio kontrolu nad utakmicom.

Partizan je uzvratio sa 16 vezanih poena, bez ijednog primljenog i u 24. minutu prišao na 39:34, međutim, usledio je novi nalet Asvela i serija 6:0.

Uslovno domaćin na tom meču se potom držao na 15 poena razlike, da bi Edo Murić sa tri vezane trojke polovinom poslednjeg perioda doveo Partizan na 11 razlike. Ipak, kako je na drugoj strani Bader uzvraćao istom merom do preokreta nije došlo.