Sreda, 16.04.2014.

23:11

Lengford tragičar, 'brejk' Makabija

Košarkaši Makabija pobedili su Emporio Armani u Milanu posle produžetka 101:99 i tako su poveli u četvrtfinalnoj seriji Evrolige.

Izvor: SO

Autor: SO

Domaći tim imao je dobijenu utakmicu, na dva minuta do kraja vodio je sa 12 poena razlike (84:72), ali su Rajs i Hikman vratili Makabi u igru.

Tragičar duela bio je najbolji igrač Emporio Armanija Kit Lengford – na 0,7 sekundi do kraja regularnog dela pri vođstvu Makabija 87:86 imao je dva penala, ali je promašio drugo i meč je otišao u produžatak.

Ne samo to, Lengford je u produžetku pri rezultatu 97:96 za Makabi naivno izgubio loptu na nešto više od deset sekundi do kraja, posle čega se ušlo u penal završnicu u kojoj je Hikmen osigurao trijumf Makabiju.

Najzaslužniji za veliki povratak tima iz Tel Aviva u poslednja dva minuta regularnog dela bili su Rajs sa devet i Hikmen sa šest poena.

Pre toga se činilo da Armani lagano privodi meč kraju jer je od sredine treće četvrtine i trojki Samjuelsa i Lengforda za 57:45 uspevao da čuva desetak poena viška.

Ipak, ekipa Davids Blata nije se predavala i za to je nagrađena izuzetno vrednom pobedom u gostima.

Najbolji kod Makabija bio je Riki Hikmen sa 26 poena (7-10 iz igre, 9-9 penali) i 3 asistencije, Tajris Rajs upisao je 17 poena (4-10 iz igre, 9-9 penali) i 3 asistencije, Sofoklis Skorcanitis imao je 17 poena (7-9 iz igre) i 3 skoka, a Džo Ingls ubacio je 11 poena.

Makabi je slavio iako je imao čak 16 skokova manje od rivala (41:25).

Kod tima iz Milana najefikasniji je bio Kit Lengford sa 18 poena (4-13 iz igre, 5ast), Samardo Samjuels imao je 17 poena i 7 skokova, a Gani Laval upisao je 14 poena, 5 skokova i 3 rampe. Kurtis Džerels zabeležio je 15 poena i 5 asistencija, Danijel Heket dao je 11, a Dejvid Mos dao je 10 poena.

U prvom meču dana CSKA je takođe u produžetku savladao PAO.