Četvrtak, 20.03.2014.

21:06

Lokomotiva dobila Žalgiris u drami

Košarkaši Lokomotive Kubanja savladali su u dramatičnoj završnici ekipu Žalgirisa u gostima rezultatom 86:85.

Izvor: VA

Autor: VA

Najefikasniji u pobedi Lokomotive bili su Derik Braun i Ričard Hendriks sa po 15 poena, Braun je imao devet skokova, a Hendriks osam. Dvocifreni su još bili i Kalnijetis i Vilijams sa po 11 poena.

Kod domaćina najbolji je bio Robertas Javtokas sa 18 poena i devet skokova, 16 je dodao Martinas Pocijus.

U prvoj četvrtini igrao se egal meč, da bi početkom druge četvrtine ekipa Lokomotive napravila razliku i na poluvreme otišla sa devet poena prednosti.

Ekipa Žalgirisa je dobro počela drugo poluvreme i u poslednju četvrtinu ušla sa četiri poena zaostatka. Početkom poslednje deonice Lokomotiva je napravila veliku seriju i imala je u jednom trenutku +13, ali se domaćini vraćaju u meč. Žalgiris je imao i šansu za pobedu, ali je Šarunas Jasikevičijus promašio vrlo težak šut u poslednjoj sekundi.