Sreda, 21.11.2012.

20:30

EK: Poraz Partizana od Praga

Košarkašice Partizana Galenike poražene su od Praga 78:61 (23:9, 16:19, 12:15, 24:21), u meču 5. kola grupe G Evrokupa.

"Crno-bele" posle pet kola imaju dva pobede i tri poraza, a za prolaz u sledeću fazu neophodan im je trijumf nad ruskim Dinamom, i eventualni poraz francuskog Basket Lendsa u Pragu.

Najefikasnijia u Partizanu bila je Milica Dabović sa 17 poena, dok je Kvinan dodala 16 uz 10 skokova. Prag je predvodila Dotson sa 24, a Elhotova je ubacila 20.

"Crno-bele" su meč završile sa svega 32% šuta iz igre, skoro duplo manje od rivalki (61%). Gošće su izvele 26 penala naspram tek osam Partizana, a Prag je bio i nešto bolji u skoku (37 - 34).

Partizan je loše otvorio meč i samo na mahove u prvih 20 minuta odigrao u svom stilu. Gošće su bile dominantne pod košem, Reisingerova i Dotson su za 20 minuta zajedno postigle 18 poena, uz devet skokova, a dosta glavobolja domaćem timu zadavala je i Elhotova, koja je takođe postigla devet poena.

Sa druge strane, po deset poena postigle su Dabović i Kvinan, a Amerikanka je pri tom uhvatila osam lopti. Crno-bele su prve poene postigle posle nešto više od četiri minuta igre, a gošće su dva minuta kasnije vodile sa velikih 11:2. Sem na mahove, šut nije služio Partizan pa su Čehinje prvu četvrtinu dobile rezultatom 23:9.

Dve brze kontre Butulije i jedna Radočaj donele su seriju 6:0 na startu druge deonice, ali je Prag uzvratio sa sedam uzastopnih poena. Najveću prednost gošće su imale u 15. minutu kada je na semadoru stajalo 30:15.

Prema prikazanoj igri Prag je sasvim zasluženo na isteku 20 minuta imao 11 poena viška - 39:28. Dotson je sa četiri prva poena u trećoj četvrtini povećala prednost gošći na maksimalnih 15 poena, ali su šest brzih poena Butulije i Stanković vratile crno-bele u 25. minutu na jednocifreni zaostatak (34:43).

Odnos šuta do ovog trenutka bio je daleko bolji u korist gošći - Prag je imao 60 odsto, Partizan 28 a ta razlika je povećana u narednih nekoliko minuta, tokom kojih je Prag stigao i do 16 poena prednosti - 52:36 u 28. minutu.

Domaći tim je u dva navrata sredinom poslednje četvrtine stigao na sedam poena minusa (53:60), ali je nekoliko čudnih sudijskih odluka, dosuđena tri prekršaja u napadu i tehnička Kvinan, ugasilo i poslednju nadu za preokret. Gošće su u finišu meča preciznim šutevima stigle do ubedljive pobede.