Sreda, 09.05.2012.

18:55

Zvezda se revanširala 'krstašima'

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su BKK Radnički sa 85:71 u hali „Pionir“ utakmici 10. kola Agroživ Superlige Srbije.

Izvor: SO

Autor: SO

’Crveno-beli’ tako su se revanširali Radničkom za poraz iz prvog dela i sada imaju skor 7-4, dok su ’krstaši’ zabeležili tri pobede i sedam poraza.

Najbolji kod pobednika bio je Omar Tomas sa 18 poena (6-8 iz igre), Andreja Milutinović upisao je 16 (5-11 iz igre, 5-11 penali), Bojan Subotić imao je 12 poena i 12 skokova, a Branko Lazić dao je 11 poena (3-4 za tri).

Gostujući tim predvodio je Aleksandar Petrović sa 22 poena (7-16 iz igre) i 7 skokova, a Lalić je postigao 14.

Zvezda je na početku povela sa 5:0, ali su gosti sa Crvenog Krsta odgovorili još bolje – naročito raspoložen bio je Petrović, koji je ubacio osam poena u seriji gostiju 14-2 posle koje je trener Pešić bio prinuđen da zatraži tajm-aut.

Kitanović je posle minuta odmora pogodio oba penala za +9 Radničkog (16:7), ali je Zvezda najviše zahvaljujući raspoloženom Laziću (dve trojke u nizu, ukradena lopta) preokrenula na 19:18.

Do kraja prvog perioda razigrao se i Milutinović, pa su domaći na prvu dvominutnu pauzu otišli sa prednošću 24:20.

U drugoj četvrtini igralo se u serijama – Radnički je nizom 8:0 obrunuo rezultat (28:26), a Zvezda je predvođena Tomasom i Bojanom Popovićem odgovorila nedugo zatim serijom 7-0 za vođstvo 35:31.

Povela je Zvezda i sa sedam poena razlike, ali se Radnički vratio u igri preko Kitanovića i Osmokrovića. U redovima domaćih dobar je bio Tomas (10p), a posle poena Nikolića Zvezda je na poluvremenu vodila sa 43:41.

Obe ekipe nervozno su počele drugo poluvreme, Radnički je teško pronalazio put do koša Zvezde, a jedini razigran u tom periodu bio je Lalić, koji je ubacio dve trojke.

Sredinom treće deonice Zvezda potpuno preuzima kontrolu nad utakmicom – sve je počelo trojkom Milutinovića, nadovezao se Ilić, a seriju 15-2 kompletirao je Tomas sa linije penala (64:49).

Na početku poslednjeg perioda gosti su prišli na -6 (68:62), ali su ’crveno-beli’ odgovorili preko Subotića i Tomasa i do kraja nisu ispuštali dvocifrenu prednost.

Crvena zvezda DIVA: Čović 6, Cvetković, Ilić 9, Lazić 11, Nedović, Lešić, Subotić 12, Nikolić 4, Tomas 18, Milutinović 16, B. Popović 6, P. Popović 3.
BKK Radnički: Osmokrović 7, Tomić, Rakonjac, Boltić 5, Ilić 6, Kitanović 9, Petrović 22, Gacić 6, Mijović, Lalić 14, Mićović 2.