Četvrtak, 05.01.2012.

23:45

ABA: Makabi se igrao sa Zlatorogom

Košarkaši Makabija zabeležili su novu pobedu u ABA šampionatu pošto su na svom parketu lako slavili protiv fenjeraša Zlatoroga sa 87:51.

Tim Dejvida Blata je teko zabeležio 13. pobedu u 14 utakmica, dok je Zlatorog pretrpeo 12. poraz.

Šest igrača Makabija završilo je duel sa 10 ili više poena, a najefikasniji je bio Dejvid Blu sa 16. Po 13 su ubacili Papalukas i Džejms, 12 je dodao Elijahu, a po deset Šejer i Skorcanitis.

Gosti su znali šta ih čeka u Tel Avivu, a ravnopravni su bili samo tokom prvih deset minuta kada je Makabi vodio 19:15. Već na poluvremenu bilo je plus 16 za Makabi, a u nastavku se praktično igralo za prestiž.

Alen Omić je sa deset poena bio jedini dvocifreni košarkaš u ekipi Zlatoroga.