Utorak, 27.12.2011.

08:53

Novi porazi Dalasa i Lejkersa

U noći između ponedeljka i utorka u NBA ligi odigrano je 12 mečeva, a aktuelni šampion, ekipa Dalasa, doživela je i drugi poraz na startu od Denvera 115:93.

Izvor: ČŽ

Autor: ČŽ

Drugi vezani poraz doživela je i ekipa Los Anđeles Lejkersa. U nekadašnjem velikom derbiju zapadne konferencije bolji je bio Sakramento sa 100:91.

Prvi poraz u sezoni doživela je i ekipa Minesote, za koju je Darko Miličić odigrao nepunih 20 minuta i zabeležio 12 poena i tri skoka. Nikola Peković, odlukom trenera, nije ulazio u igru.

Posle pobede nad Lejkersima, poraz su doživeli i igrači Čikaga, bolja je bila ekipa Golden Stejta sa 99:91.

Taj Loson, koji se vratio iz Žalgirisa, do poluvremena je ubacio 21 poen, ali je do kraja meča ubacio još samo šest. Po 18 su imali Herington i Miler, Gosti su imali čak I 30 poena prednosti, dok je kod domaćih na nivou bio samo Dirk Novicki sa 20 poena, uz 50 odsto šuta iz igre 7-14.

Najzaslužniji za pobedu Sakramenta, prvu u poslednje tri godine, nad Lejkersima bio je Markus Totnton sa 27 poena. Evans je postigao 20a Kazins 12 uz 11 skokova. Brajants je imao 29 poena, a Meta Vorld Pis 19.

Kevin Durent je nastavio tamo gde je stao prošle godine i uz 33 poena bio najefikasniji u pobedi Oklahome u Minesoti. Odličan je bio I Vestbruk sa 28, dok je kod poražene ekipe Bizli ubacio 28, a Lov 22, uz 12 skokova.

Orlando je na gostovanju u Hjustonu slavio sa 104:95, a trojica igrač gostiju su zajedno ubacili 64 poena. Turkoglu je imao 23, Hauard 21, a Redik 20. Kod domaće ekipe potpuno je podbacio Kevin Martin, sa samo četiri poena, uz šut iz ugre 1-10, od toga šest promašaja za tri poena. Najbolji utisak ostavio je Lauri sa 20 poena I 12 asistencija.