Petak, 15.07.2011.

20:14

Debakl Džikićevih 'orlića' u Bilbau

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije (igrači do 20 godina) doživela je ubedljiv poraz u drugom kolu Evropskog prvenstva u Bilbau.

Izabranici Aleksandra Džikića izgubili su od vršnjaka iz Crne Gore rezultatom 85:60 u drugom kolu A grupe.

Dve selekcije odigrale su izjednačeno prvo poluvreme, a duel je odlučen u trećem kvartalu koji su Crnogorci dobili sa ubedljivih 28:10.

U ekipi Srbije jedini dvocifren je bio Danilo Anđušić sa 13 poena. Po osam su postigli Jaramaz i Radosavljević, a po šest Rondović i Kalinić. Na drugoj strani, najbolji kod pobednika bio je Dubljević sa 17 poena. 15 je ubacio Ivanović, 13 Todorović, a 12 Đukanović.

U poslednjem kolu grupne faze, u subotu od 20 časova i 45 minuta Srbija se sastaje sa reprezentacijom Slovenije koja je u prva dva kola pretrpela dva poraza.