Utorak, 25.01.2011.

23:35

EK: Poraz Hemofarma u Španiji

Košarkaši Hemofarma izgubili su od Gran Kanarije u gostima sa 72:66, u drugom Top16 faze u Evrokupu.

Timu Željka Lukajića je to u grupi I prvi proaz, nakon startne pobede nad hrvatskom Cedevitom, dok je španski predstavnik zabeležio prvi trijumf.

Hemofarm se ne duelu u Španiji dobro držao, ali nije uspeo da dođe do izuzetno važne pobede.

Boris Savović bio je najbolji u srpskoj ekipi sa 13 poena, Marko Šutalo postigao je 11, a Miloš borisov 10. U pobedničkoj ekipi Džejsi Kerol bio je nezaustavljiv sa 27 poena, dok je Melson Spenser ubacio 13.

Domaća ekipa dobila je prve tri četvrtine, pa se može reći da je na kraju i zasluženo slavila. Hemofarm je minut pre kraja smanjio na 65;61, ali više od toga nije mogao.

U narednom kolu koje je na programu prvog februara, Hemofarm u Vršcu dočekuje ruski UNIKS.

Na ruku Hemofarmu ide i rezultat drugog meča u grupi pošto je UNIKS savladao Cedevitu u gostima sa 94:76 i tako naneo Zagrepčanima drugi poraz.