Četvrtak, 09.12.2010.

20:39

Partizan ponovo nemoćan u gostima

Košarkaši Partizana poraženi su u Tel Avivu od Makabija 76:62 (23:11, 19:13, 18:16, 16:22) u osmom kolu grupe A Evrolige.

Domaći tim je zahvaljujući sjajnom šutu i izgubljenim loptama "crno-belih" u prvom poluvremenu stekao 20 poena prednosi koju je lako sačuvao do kraja.

Džejms Gist je sa 14 poena i pet skokova bio najraspoloženiji u Partizanu, ali je imao i pet izgubljenih lopti. 13 poena dodao je Kurtis Džerels koji je imao i po četiri ukradene lopte i asistencije, uz kao i Gist pet izgubljenih.

Jaka Klobučar je postigao 11 poena, dok je Nejtan Džavai svih sedam, uz sedam skokova, ubacio u prvom poluvremenu.

“Crno-beli“ su loše šutirali iz igre (18/40 dva, 5/19 tri), bili su bolji u skoku od rivala (40-34), ali su Izraelci imali više ukradenih lopti (11-7) i manje izgubljenih (12-18) ali je statistika srpskog šampiona znatno poboljšana u poslednjoj četvrtini.

Lior Eliahu je sa 16 poena bio bio najefikasniji u Makabiju, ali je najkorisniji igrač bio Čak Eidson sa 13 poena (6/8 dva) i devet skokova. Džeremi Pargo je dodao 14 poena, a Skorcanitis je ubacio 10.

Makabi je sjajno otvorio meč i već u trećem minuta vodio sa 11:2. Usledilo je nekoliko minuta solidne igre Partizana (14:7), a istakao se Džejms Gist atraktivnim potezima. U jednom napadu uspeo je da sjajno blokira Skorcanitisa i u kontri zakuca "alej up" Kurtisa Džerelsa. Međutim, usledila je nova serija Izraelaca za 23:9, a četvrtinu je završio Milosavlajvić zakucavanjem za 23:11.

Partizan dobro kreće u drugi period i sa 6:0 se vraća u igru, ali Makabi pravi novu seriju 12:4 i ponovo stiže do dvocifrene prednosti (35:21). Ipak, tu nisu stali već minut pre kraja prvog poluvremena stižu do 20 poena prednosti (42:22), a Katić košem sa distance završava prvu poluvinu igre sa 42:24 za domaći tim.

Ništa se nije promenilo u trećoj deonici meča. "Crno-beli" su uspeli da ubace dve trojke, ali su i dalje bili vrlo loši u reketu, imali su duplo više izgubljenih lopti i lako dozvoljavali rivalu da ih krade. Makabi je zadržao odlučan procenat šuta za dva poena i tako održavao porednost sa poluvremena, iako je Partizan parirao u skoku.

Ni u poslednjih deset minuta nije se promenila situacija na terenu, obe ekipe su lagano odrađivale preostalo vreme, čim bi Partizan vezao nekoliko dobrih napada, igrači Makabija bi uzvratili šutem sa distance, ali je Partizan serijom 12:2 u poslednja tri minuta ublažio poraz na 76:62.

Navijači Makabija su pre početka večerašnje košarkaške utakmice protiv Partizana u Tel Avivu odali počast žrtvama prošlonedeljnogs sumskog požara u Izraelu.

Preko cele tribine bila je razvijena velika zastava Izraela sa crnim trakama i drugim simbolima. Ambasador Grčke dobio je priznanje za pomoć koju je ta zemlja pružila u borbi protiv ove nesreće. Tokom gašenja najvećeg požara u istoriji Izraela poginule su 42 osobe.

Posle pobeda Kaha Laborala i Žalgirisa u ovom kolu, Partizan je i dalje treći na tabeli sa po četiri pobede i poraza, trijumfom više od Kahe i Himkija. U pretposlednjem kolu Partizan dočekuje Prokom, a Himki gostuje Makabiju. Ukoliko Partizan i Makabi trijumfuju, "crno-beli" će biti sigurni učesnici Top 16 faze.

Makabi: Pargo 14p 4sk, Šarp, Blu 4p 3sk, Elijahu 16p 3sk, Grin 5p 3sk, Pnini, Burstein 8p, Eidson 13p 9sk 4as, Perkins 6p 3sk 3as, Skorcanitic 10p 2sk

Partizan: Džerels 13p (4/8 dva, 1/5 tri) 3sk 4as 4ukr 5izg, Kecman 5p (2/5 iz igre) 5sk, Klobučar 11p (2/7 tri) 2sk, Lučić 6p 6sk, Milosavlajvić (0/2 tri), Katić 5p (2/7 dva) 2sk, Džavai tp (3/6 dva), 7sk, Božić, Gist 14p (5/8 dva) 5sk, Veseli 1 (0/4 iz igre) 3sk