Nedelja, 03.10.2010.

17:54

Partizan namučio PAO u Moskvi

Košarkaši Partizana mt:s zauzeli su četvrto mesto na turniru “Aleksandar Gomeljski“.

U veoma uzbudljivoj utakmici za treće mesto, sa obiljem preokreta, poraženi su od ekipe Panatinaikosa rezultatom 73:68 (17:12, 19:18, 19:28, 18:10).

Najefikasniji u timu Vlade Jovanovića bili su Katić sa 18, Lučić sa devet i Lešić i Milosavljević koji su ubacili po osam poena. Ekipu Željka Obradovića predvodili su Šermadini sa 18 i Sato sa 17 poena.

Sam početak utakmice nije nagoveštavao uzbudljivu utakmicu, pogotu jer su prvi poeni iz igre postignuti u trećem minutu. Već u nastavku grčki šampion se bolje snašao i serijom od 7:0 napravio sebi dobru zalihu za nastavak susreta.

Druga deonica je bila dosta ujednačena, sa oscilacijama u igri oba tima. Crno-beli su došli na samo pola koša zaostatka 29:28, međutim Atinjani su ubrzo vratili svoju prednost iz prvog perioda. U trećoj deonici, viđena je potpuno preporođena igra srpskog šampiona. Kao i na utakmici sa CSKA crno-beli su odlično odigrali ovaj kvartal.

Najbolje je funkcionisao šut za tri poena, a dobra odbrana je zaustavila protivnika, i izabranici Vlade Jovanovića su prešli u vođstvo koje su sačuvali sve do poslednja dva minuta susreta. Tada su igrači Panatinaikosa vezali dve trojke u važnom periodu meča i zabeležili pobedu rezultatom 73:68.

Panatinaikos: Tepić, Marić 8, Perperoglu 4, Batist 4, Focis 5, Sato 17, Nikolas 2, Carcaris 4, Dijamantidis 1, Kalates 5, Šermadini 18, Kajmakoglu 5.
Partizan mts: Kecman 5, Klobučar 4, Milosavljević 8, Lučić 9, Katić 18, Džavai 5, Lešić 8, Bešović, Mitrović 1, Božić 3, Veseli 7, Đekić.