Utorak, 28.09.2010.

21:47

Hemofarm na minus šest pred Vršac

Košarkaši Hemofarma poraženi su rezultatom 73:67 od Albe u Berlinu u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Evroligu.

Vrščani tako imaju šest poena zaostatka pred revanš meč, koji će biti odigran u petak u dvorani „Milenijum“.

Pobednik duela između Hemofarma i Albe igraće u trećem kolu kvalifikacija za najelitnije evropsko klupsko takmičenje sa pobednikom duela između Uniksa i Šarlroa. U prvom meču Šarlroa je slavio na svom terenu rezultatom 75:69.

Vrščani su odlično ušli u meč i brzo poveli sa 7:2 zahvaljujući Milanu Mačvanu i Miljanu Pavkoviću, ali je vrlo brzo Marko Marinović vratio Albu u igru. U prvom delu igre obe ekipe su igrale odlično u odbrani pa se na prvi odmor otišlo sa 21:21. Početak druge četvrtine protekao je u izjednačenoj igri, ali je Alba tada zaigrala ofanzivnije, a potom i napravila seriju od 10:3 da bi na poluvreme otišla sa dvocifrenom prednošću.

Alba je u drugom poluvremenu nastavila gde je stala i nastavila svoju seriju do 24:7 i već na početku treće četvrtine, zahvaljujući Marinoviću i Femerlingu povela sa 54:37. Vrščani su se tada poprilično mučili da bi smanjili prednost domaćina, koji je pred poslednji period igre vodio sa 64:18. Ipak, tada je usledila druga slika Hemofarma, koji je napravio seriju od 11:1 preko Hamida i Krstovića, dok Alba skoro sedam minuta nije uspevala da postigne koš. Post je prekinuo Marinović, a u poslednji minut ušlo se sa prednošću domaćina od 69:65, a ekipa iz Berlina je jedino uspela da do kraja meča svoju prednost pred revanš poveća na šest poena.

Najefikasniji u redovima Hemofarma bio je Milan Mačvan sa 16 poena, uz koje je imao i devet skokova. Miloš Borisov je postigao 12 i imao četiri skoka, a Mustafa Abdul Hamid osam poena i četiri asistencije. Domaćine je predvodio bivši košarkaš Crvene zvezde Marko Marinović sa 15 poena, četiri skoka i tri asistencije, dok je Tadija Dragićević postigao sedam poena.

Alba – Hemofarm 73:67 (22:21, 22:12, 21:15, 9:19)
Alba: Prajs 3, Dženskins 11, Femerling 9, Marinović 15, Alen 10, Zajfert. Dragićević 7, Mekelroj 12, Štajger 2, Idbihi, Tejlor 4.
Hemofarm: Pavković 6, Božović 4, Hamid 8, Krstović 5, Šutalo 6, Mačvan 16, Savović 8, Borisov 12, Knežević, Džordan 2, Maraš, Anđušić.

U preostale dve utakmice kvalifikacija Le Man je pobedio Asvel sa 85:75, dok je Himki slavio protiv Budivelnika rezultatom 87:58.