Sreda, 25.08.2010.

21:39

Amerikanci ubedljivi u Atini

Košarkaška reprezentacija SAD pobedila je u Atini reprezentaciju Grčke sa 87:59 u poslednjoj pripremnoj utakmici pred početak Svetskog prvenstva u Turskoj.

Bek Erik Gordon, koji je dobio mesto u timu pošto je selektor Križevski "precrtao" Ronda, je sa 18 poena bio najefikasniji u pobedničkom timu.

U reprezentaciji domaćina Kostas Carcaris je bio najefikasniji sa 24 postignuta poena.

Mladi tim SAD, u kome nema igrača koji su pre dve godine osvojili olimpijsko zlato, vodio je od početka do kraja meča i agresivnom odbranu zaustavio napad Grka, koji su tokom meča izgubili čak 24 lopte. Amerikanci su imali 20 ukradenih lopti.

Prvo poluvreme završeno je vođstvom SAD od 42:32. Amerikanci su i u trećoj četvrtini igrali veoma agresivno u odbrani, pa je posle 30 minuta igre rezultat bio 70:44 za goste.

Svetsko prvenstvo u Turskoj počinje u subotu 28. avgusta, a SAD će pokušati da osvoje prvu zlatnu medalju posle 1994. godine.