Utorak, 17.08.2010.

20:07

Srbija preokretom do nove pobede

Košarkaška reprezentacija Srbije zabeležila je i osmu pobedu pripremnim utakmicama pred Svetsko prvenstvo u Turskoj.

Izvor: Aleksa

Autor: Aleksa

Ekipa Dušana Ivkovića pobedila je u prvom kolu ’Akropolis kupa’ u Atini Sloveniju rezultatom 82:81 (21:27, 17:24, 23:14, 21:16).

Srbija je tako savladala Slovence i drugi put u samo tri dana, nakon trijumfa u Mariboru u nedelju. Ovoga puta naš tim je do pobede došao u samom finišu posle velikog preokreta, a najzaslužniji za trijumf bio je Novica Veličković koji je postigao poslednje poene.

Veličković je bio i najbolji pojedinac u redovima Srbije na ovom meču sa 21 poenom i pet skokova. Nenad Krstić meč je završio sa 17, a Milenko Tepić i Miloš Teodosić postigli su po 11 poena. U sastavu Slovenije ubedljivo najbolji bio je Goran Dragić sa 27 poena.

Za razliku od duela u Mariboru, Srbija je bila znatno bolja u skoku, ali je imala loš šut, posebno za dva poena i sa linije slobodnih bacanja (17-36 za dva, 30-41 penali). Naši košarkaši uhvatili su čak 15 skokova u napadu, a ukupno su imali 11 skokova više od protivnika (38-27).

Ekipa Memija Bećirovića je, željna revanša za nedavni poraz na svom terenu, motivisano poečela utakmicu, a prednjačio je bek Finiksa Goran Dragič. Slovenci u prvih deset minuta došli do osam poena prednosti, Srbiju je u igri praktično sam održavao Novica Veličković koji je od prvih 18 poena postigao 14, a Slovenci su nakon prvog kvartala imali šest poena viška – 27:21.

I druga deonica protekla je u sličnom ritmu. Veličković je otišao na klupu, Teodosića nije išao šut (0-4 za tri), pa su Slovenci na poluvremnu vodili sa 51:38.

Znatno bolje, pre svega u odbrani, Srbija je odigrala treću četvrtinu. Izabranici Dušana Ivkovića su u tom periodu primili samo 14 poena, serijom 8-0 su u finišu prišli na samo minus dva (62:60), a pred poslednju četvrtinu Slovenci su imali četiri poena viška (65:61).

Početkom poslednje deonice Slovenci su trojkom došli do pet poena prednosti, ali onda je kapiten Nenad Krstić postigao pet vezanih poena i Srbija je izjednačila (68:68). Međutim, Slovenci su silno želeli pobedu, i nisu ispuštali vođstvo sve do samog finiša kada je Veličković pogodio dva slobodna bacanja za konačnih 82:81.

Naša selekcija u sredu takođe od 18 časova u drugom kolu igra protiv Kanade, dok je duel sa domaćinom Grčkom na programu u četvrtak od 20.45h.

Srbija: Kešelj 5, Tepić 11, Milosavljević, Teodosić 11, Bjelica 7, Marković 2, Rašić 2, Raduljica, Krstić 17, Perović 3, Veličković 21, Mačvan 3.
Slovenija: Slokar 6, Lakovič 8, Murić, Rizvić, Klobučar 9, Zoran Dragić, Nahbar 11, Goran Dragić 27, Jagodnik, Zupan 4, Vidmar 5, Brezec 11.