Sreda, 21.04.2010.

21:53

Zvezda do pobede posle produžetka

Košarkaši Crvene zvezde salvadali su valjevski Metalac u 4. kolu Super lige Srbije rezultatom 106:100 (19: 16, 21:27, 23:17, 20: 23, 23:17) posle produžetka.

Izvor: Uroš Ž.

Autor:Uroš Ž.

Utakmica je tokom regularnih 40 minuta bila u potpunosti izjednačena, a "crveno-beli" su uspeli da dođu do pobede posle dodatnih pet minuta. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je kapiten Vuk Radivojević sa 26 postignutih poena, Marko Kešelj je postigao 24, a Oliver Stević 21. U ekipi Metalca Ivan Maraš je postigao 25, a Vladimir Panić 22 poena.

Zvezda je došla u Valjevo sa namerom da dođe do treće pobede u Super ligi, dok su gosti dočekali “crveno-bele“ kao tim koji je u prva tri kola tri puta poražen.

Prva četvrtina bila je izjednačena. Zvezda je povela (4:2, 7:5) posle četiri vezana poena Olivera Stevića. Na drugoj strani u prvim minutima najbolji je bio Ivan Maraš. Do kraja prve deonice poene je postigao i Vladimir Štimac koji se vratio u ekipu Crvene zvezde posle tri meča pauze.

Rezultatska klackalica nastavljena je i u drugoj četvrtini, nijedan tim nije uspevao da se odlepi na više od četiri poena prednosti. Zvezda je sredinom druge četvrtine posle trojke Kešelja i poena Nedovića povela 29:27, ali je domaći tim ipak otišao na 15-minutni odmor sa tri poena prednosti, 43:40.

Posle prvih 20 minuta igre najefikasnije u domaćem timu bio je Ivan Maraš sa 12 poena, Panić je postigao 8, a Mile Ilić 3 poena uz 8 skokova. U ekipi Zvezde Stević je bio jedini dvocifreni sa 10 poena.

Pred 2500 gledalaca u valjevskoj Hali sportova i drugo poluvreme je bilo puno neizvesnosti. “Crveno-beli“ su krajem trećem četvrtine došli do +4, 61:57 posle pogođenih slobodnih bacanja Kikanovića. Međutim domaći košarkaši se nisu predavali i predvođeni sjajnim Vladimirom Panićem u 37. minutu dolaze do vođstva, 74:72.

Metalac je dva minuta pre kraja susreta imao i rekordnih +5, 81:76, ali je Zvezda do produžetka došla jer su njeni košarkaši bili sigurniji sa linije za slobodna bacanja. kešelj je pogodio trojku, Radivojević je pogodi četiri slobodna bacnanja zaredom, dok su na drugoj strani Radenković i Panić bili polovično uspešni.

Gostujući košarkaši su zaigrali furiozno u poslenja tri minuta utakmice, i zahvaljujući 23 postigna poena za samo pet minuta došli do važne pobede pred utamicu sa Partizanom koja je na programu 28. apirla.

Metalac: Radneković 5, Đukanović 1, Trtić, Bakić 16, Ljubojević 13, Marojević, Tanasković, Panić 22, Teodosić 8, Maraš 25, Ilić 10 (14 skokova).

Crvena zvezda: Kešelj 24, Kikanović 10, Radosavljević, Nedović 6, Stević 21 (13 skokova), Radivojević 26 (5 asistencija), Stojačić 2, Štimac 4, Bjelica 13.