Četvrtak, 25.03.2010.

19:52

EL: CSKA na korak od Pariza

Košarkaši CSKA još jedna pobeda deli od plasmana na ’fajnal-for’ Evrolige u Parizu, pošto su i u drugom meču savladali Kaha Laboral, ovoga puta sa 83:63.

Domaći tim meč je prelomio serijom 12-2 početkom drugog poluvremena, posle koje je bilo 47:32 za Moskovljane. Najbolji kod pobednika bio je Viktor Hrijapa sa 14 poena i 6 skokova, Ramunas Šiškauskas imao je 14 poena i 4 asistencije, a po 12 su ubacili Planinić i Lengdon. Spliter i Teletović dali su po 11 poena za Špance, a Elijahu 10.

Kaha Laboral je jedino na početku meča bio konkurentan rival, pošto je posle dobre igre Splitera i Teletovića vodio 12:4. Brazilski centar postigao je svih 11 poena u prvoj deonici, ali je pravi odgovor CSKA imao u Hrijapi (9p), pa su Moskovljani posle prvih deset minuta vodili 19:18.

U drugom periodu razigrao se Šiškauskas, a posle trojke Planinića bilo je i +11 (34:23). Krajem poluvremena gosti ipak uspevaju da preko Teletovića i Ribasa odu na odmor sa podnošljibih -5 (35:30).

Ipak, drugo poluvreme bilo je sve samo ne neizvesno jer je ruski tim furioznom igrom na početku treće četvrtine rešio pitanje pobednika – Šiškauskas je trojom započeo i završio seriju 12-2, a posle toga Kaha Laboral do kraja meča nije spustio razliku ispod 15 poena.

CSKA sada vodi 2-0 u pobedama, ali sledeći meč igra se u Vitoriji.