Orlovi: Vujanić i Rakočević dobri

Srpski košarkaši pružili su prosečne partije u evropskim ligama proteklog vikenda, a u Grčkoj se nije igralo redovno kolo zbog ’Ol-stara’.

Bolji od ostalih Srba širom ’starog kontinenta’ bili su Kosta Perović sa 15 poena za Valensiju, Miloš Vujanić ubacio je 20 za Mursiju, a Rakočević je u trijumfu Efesa dao 21 poen. Majstorović je za svoj Oldenburg ubacio 13, Labović 17 za Opel Skajlajners, a Džo Vukosavljević 19 za tursku Alijagu.

Španija

U pobedi Reala nad Valensijom Marko Jarić dao je 10 poena (4-6 iz igre, 2-5 penali, 3 sk. za 17 min.), dok je Novica Veličković imao 4 poena (2-4 iz igre, 11 min.) i 2 skoka. Kosta Perović predvodio je Valensiju sa 15 poena (5-5 za dva, 5-6 penali, 29 min.) i 5 skokova, a Marko Marinović nije ulazio u igru.

Vule Avdalović je bio veoma dobar u pobedi Alikantea nad Unikahom – 11 poena (0-1 za dva, 3-4 za tri, 21 min.), uz 3 asistencije i 2 izgubljene lopte. Miloš Vujanić je bio najefikasniji u Mursiji sa 20 poena (poraz od Bilbaa 58:57), ali uz veoma loš šut iz igre (2-5 za dva, 3-10 za tri, 29 min.), 5 izgubljenih lopti i 2 asistencije.

Kahasol je nadigrao Valjadolid 69:64, a Duško Savanović je u pobedi učestvovao sa 8 poena (1-3 za dva, 2-4 za tri, 25 min.), 9 skokova i 2 asistencije. Ivan Radenović zabeležio je 9 poena (1-3 za dva, 2-2 za tri, 18 min.), uz 3 skoka. Petar Popović je za Estudijantes ubacio samo 2 poena (1-3 za dva, 13 min.), uz 2 uhvaćene lopte.

Veoma dobar učinak po povratku na parket zabeležio je Uroš Tripković sa 10 poena (1-1 za dva, 2-4 za tri, 10 min.), 3 skoka i 2 asistencije u pobedi Huventuda nad Fuenlabradom, dok je Luka Bogdanović imao 11 poena (0-4 za dva, 3-3 za tri, 19 min.), uz po skok i asistenciju.

Italija

Vladimir Micov je u pobedi Kantua nad Armani Džins Milanom (64:59) imao 7 poena (2-4 za dva, 1-4 za tri, 29 min.), 5 skokova i čak 7 ukradenih lopti. Vanja Plisnić je u porazu Bijele od neprikosnovenog Montepaskija ubacio 2 poena (0-5 iz igre, 2-4 penali, 16 min.), uz 5 skokova i asistenciju.

Tadija Dragićević nije imao svoje veče u trijumfu Rome nad Skavolinijem (70:61), pošto je za 30 minuta na parketu postigao 3 poena (0-2 za dva, 1-3 za tri), 4 skoka i asistenciju. U ekipi iz Pezara Dušan Šakota je ostvario učinak od 4 poena (0-2 iz igre, 4-4 penali, 22 min.) i 7 skokova, dok Branko Cvetković još nije u sastavu zbog mononukleoze.

Nemačka

Milan Majstorović je u trijumfu Oldenburga nad Paderbornom u gostima zabeležio 13 poena (5-7 iz igre, 2-2 penali, 27 min.), 8 skokova i 2 asistencije, dok je Marko Šćekić imao 13 poena (2-3 iz igre, 9-9 penali, 13 min.) i 6 skokova. Alba, sa Lukom Pavićevićem na čelu, pobedila je Hagen sa 83:50, a Dragan Dojčin dao je 3 poena (1-4 iz igre, 23 min.), uz 3 skoka i po jednu ukradenu, izgubljenu loptu i blokadu.

Tibingen je na svom terenu izgubio od Braunšvajga sa 112:104, a Branislav Ratkovica odigrao je odličan meč – 17 poena (3-3 za dva, 1-5 za tri, 8-11 penali, 34 min.), 10 asistencija, 2 skoka, ali i 5 izgubljenih lopti. Aleksandar Nađfeji takođe je ubacio 17 poena (8-12 iz igre, 31 min.), uz 2 skoka i 3 asistencije.

Prvotimac Miteldojčera Radenko Pilčević dao je 2 poena (1-2 za dva, 0-5 za tri, 18 min.), uz po 3 skoka i izgubljene lopte u porazu svoje ekipe od Bremerhavna 82:69.

Nekadašnji košarkaš Partizana Predrag Šuput je u pobedi Bamberga nad Dizeldorfom ostvario učinak od 11 poena (1-6 iz igre, 9-11 penali, 24 min.), 6 skokova i po 3 asistencije i izgubljene lopte. Bivši košarkaš Atlasa Miladin Peković dao je 2 poena (0-2 iz igre) za 13 minuta na parketu u porazu Trira od Gisena.

Za ekipu Opel Skajlajnersa iz Frankfurta Dragan Labović je u pobedi nad Artland Dragonsima zabeležio 17 poena (6-14 iz igre, 22 min.) i 9 skokova.

Turska i ostali

Efes pilsen savladao je Alijagu sa 104:78, a najefikasniji kod ’pivara’ bio je Igor Rakočević sa 21 poenom (5-8 za dva, 2-4 za tri, 5-5 penali, 24 min.) i 4 asistencije. Dušan Džantekin (17), 222cm visoki centar koji se do dobijanja turskog državljanstva 2006. godine zvao Dušan Gavrilović i rođen je u Srbiji, imao je 4 poena i 3 skoka za 12 minuta u igri.

Vladan Vukosavljević je odigrao sjajno za poraženi tim – 19 poena (5-12 za dva, 2-4 za tri, 2-2 penali, 30 min.), 9 skokova i 2 asistencije. Goran Ćakić je u pobedi Banvita nad Darušafakom imao 2 poena i 3 skoka za šest minuta u igri.

Odličan je bio Jovo Stanojević u porazu Antalije od Mersina sa 16 poena (7-13 za dva, 28 min.), 7 skokova i 2 asistencije. Marko Kolarić, 25-godišnji centar rođen u Novom Sadu, za ekipu Tofaša dao je 2 poena za četiri minuta u igri.

U košarkaškoj ligi Rusije za vikend su odigrana četiri meča, a od srpskih internacionalaca igrao je samo Milovan Raković. On je u porazu Spartaka iz Sankt Peterbruga od Samare ubscio 18 poena (7-11 iz igre, 25 min.), uz 9 skokova.

U grčkoj A-1 ligi zbog ’Ol-star’ utakmice nije se igralo redovno kolo, a dvojica srpskih košarkaša branili su boje tima ’ostatka sveta’ – Miloš Teodosić je za 24 minuta postigao 7 poena, a Zoran Erceg je za deset minuta dao 6. Ekipa domaćih, grčkih igrača dobila je meč sa 147:114.

U ekipi ukrajinske Odese Marko Jovanović je upisao 13 poena (4-8 za dva, 5-5 penali, 19 min,) i 7 skokova, dok je Predrag Miletić za tim Grifoni postigao 23 poena (11-19 iz igre, 36 min.) i 4 skoka. Bivši košarkaš Crvene zvezde Jovan Koprivica je za Krivbas imao 10 poena (2-9 za dva, 4-6 penali, 19 min.) i 3 skoka.

U poljskom šampionatu Slaviša Bogavac (201cm) je za Vroclav dao 8 poena (4-7 iz igre, 21 min.) u porazu svog tima od Jaroslava.

Poznanj je dobio Kozalin 94:92, a u pobedničkom timu Saša Ocokoljić je dao 24 poena (6-6 za dva, 2-8 za tri, 34 min.), uz 4 skoka i 10 asistencija, dok je Uroš Duvnjak ubacio 2 poena (1-2 iz igre) za četiri minuta. U istom timu Andrija Ćirić postigao je 20 poena (5-7 za dva, 2-7 za tri, 36 min.), uz po 3 skoka i asistencije, dok je Nenad Mišanović za četiri minuta zabeležio jedan skok.

U timu Kozalina Mirko Kovač je imao 11 poena (4-5 iz igre, 19 min.), uz po skok i asistenciju, a Vladimir Tica je upisao 8 poena (3-4 iz igre, 2-5 penali, 16 min.), uz po 2 skoka i asistencije. Uroš Mirković je u pobedi Polifarma nad Polonijom imao 10 poena (5-11 iz igre, 28 min.), 10 skokova i 3 asistencije.

U belgijskom prvenstvu Veselin Petrović je u porazu Ostendea od Šarlroa (76:74) ubacio 6 poena (1-4 iz igre, 3-4 penali, 21 min.), uz 7 skokova i 4 ukradene lopte. U timu Luven Bersa Miljan Pupović je za 19 minuta u igri dao 4 poena (2-3 iz igre), uz 5 skokova, a Aleksandar Zečević je za 11 minuta postigao 3 poena (1-5 iz igre).