Utorak, 09.03.2010.

21:49

Završena Zvezdina evropriča

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Gran Kanarije u gostima sa 81:58 i nisu uspeli da se plasiraju u Top8 fazu Evrokupa.

Španci su meč prelomili u drugoj četvrtini, posle koje su imali 15 poena viška (44:29). Najzaslužniji za trijumf domaćih bio je Vil Mekdonald sa 24 poena i 7 skokova. Kod Beograđana su se istakli Oliver Stević sa 12 i Marko Kešelj sa 11 poena. Iako su dobili prve tri utakmice, ’crveno-beli’ su potom nanizali tri poraza, pa su prolaz dalje obezbedili Gran Kanarija i češki Nimburk.

Posle smušenog početka i nekoliko promašenih šuteva na obe strane, domaći tim sa četiri uzastopna poena Kerola stiže do 8:3. ’Crveno-beli’ nisu imali dobar šut za tri poena (1-7), a beogradski tim je u igri na početku meča održavao Kešelj sa sedam poena.

Na kraju prve deonice bilo je 18:15 za Gran Kanariju, a španska ekipa u odlučujući udar kreće početkom drugog perioda – Mekdonald ubacuje devet poena (na poluvremenu ukupno 13, indeks 19) i tada Španci prvi put stvaraju dvocifrenu prednost (27:17).

Ne samo što nisu mogli da zaustave Mekdonalda u reketu, ’crveno-beli’ su zaostajali i u šutu spolja, a upravo je trojkom Beljasa, drugoj na meču, Gran Kanarija povela sa 44:29 pred 15-minutni odmor. U Zvezdi je jedini raspoložen bio Stević sa 10 poena, ali to nije bilo ni izbliza dovoljno za rezultatsku ravnotežu.

Pobednik se već tada naslućivao, a sve dileme u vezi sa ishodom rešene su u trećoj četvrtini, kada je na krilima Kerola i Mekdonalda domaći tim došao do nedostižnih 62:40.

Poslednja deonica bila je formalnost i Španci su lagano došli do pobede i prvog mesta u grupi. Drugu poziciju zauzeo je Nimburk, iako je u poslednjem kolu izgubio na svom terenu od Turk Telekoma sa 94:84.

Gran Kanarija: Fišer 3, Ogustin 4, Alvarado, Savane 5, Beljas 6, Noris 6, Kikert 10, Moran 3, Kerol 13, Sanders 7, Mekdonald 24
Crvena Zvezda: Kešelj 11, Kikanović , Radosavljević 3, Rondović 2, Tejlor, Stević 12, Radivojević 10, Videnov 3, Štimac 3, Bakić 7, Bjelica 7