Utorak, 02.02.2010.

19:59

Kadeti ubedljivi i protiv Nemačke

Muška kadetska košarkaška reprezentacija Srbije ostvarila je i drugu pobedu na Turk Telekom turniru u Turskoj.

Naši kadetisu u ponedeljak savladali vršnjake iz Nemačke rezultatom 101:77 (po četvrtinama 21:13, 25:23, 34:20, 21:14). Najraspoloženiji u srpskom timu ponovo je bio Nikola Janković sa 23 poena i sedam skokova, a sa dvocifrenim brojem poena pratili su ga Radičević sa 19, i Pot sa 11.

Protivnik naše reprezentacije u sredu će biti reprezentacija Turske koja je u ponedeljak savladala Nemačku rezultatom 76-69. Utakmica sa Turskom se igra od 18 sati po našem vremenu, a to će, najverovatnije, biti duel za prvo mesto u grupi. U grupi B u ponedeljak su postignuti sledeći rezultati: Francuska-Slovenija 70:43 i Italija-Grčka 93:74.

“U odnosu na jučerašnju utakmicu dosta smo podigli procenat šuta. Samim tim, postigli smo veći broj poena i uz dobru odbranu došli do ubedljivog trijumfa. Svih 12 igrača je imalo zavidnu minutažu, što je dosta važno u turnirskom sistemu takmičenja, u kome za sedam dana treba da odigramo šest utakmica. Nastavljena je dobra igra u odbrani sa dobrim intenzitetom i timskom energijom“, rekao je posle pobede nad Nemačkom trener muške kadetske reprezentacije Srbije, Saša Nikitović.

Kadetska reprezentacija Srbije savladala je u ponedeljak Poljsku (85:65).

Srbija – Nemačka 101:70 (21:13, 25:23, 34:20, 21:14)

Srbija: Đorđević 8, Pot 11, Čvorović 3, Micić 4, Knežević, Anđušić 9, Radičević 19 (5 sk), Nikola Janković 23 (7 sk), Miloš Janković 8, Milutinović 5, Ristić 2 (7 sk), Majić 9 (8 sk).

Nemačka: Merz 2, Dizdarević 11, Marin 4, Ruppert 4, Daubner 5, Zipser 9, Burgard, Uhl 2, Lockhard 11, Jorch 7, Seither 2, Diouf 13.