Sreda, 04.11.2009.

23:38

EL: Olimpijakos prejak za Lijetuvos

Šest utakmica trećeg kola Evrolige odigrano je u sredu, po dve u grupama A i D, te po jedna u grupama B i C.

U Grupi A Sijena je pobedom nad Asvelom 82:65 nastavila da teroriše protivnike, a trijumf je zabeležio i Fener protiv Cibone (67:62). U Grupi B Olimpijakos je bio ubedljiv i naneo prvi poraz Lijetuvos Ritasu (97:73). U jedinom meču u Grupi C Lotomatika je bila sigurna protiv Marusija u gostima (83:71). U Grupi D Himki je nadigrao Oldenburg 77:72, dok je Armani Džions izgubio od Prokoma 88:83.

Grupa A:

Asvel Basket – Montepaski Sijena 65:82 (29:10, 3:21, 16:26, 17:25):
Košarkaši Montepaskija odigrali su još jednu fantastičnu utakmicu i pokazali da su ozbiljni kandidati za F4. Timiz Sijene bio je ubedljiv protiv Asvela u Vilerbanu, ali nije baš najbolje krenuo u meč. Prvih deset minuta Asvel je dominirao na terenu i dobio poeriod sa sjajnih 29:10, ali je u nastavku Sijena prosto pregazila domaćina. U drugih deset minuta Asvel je uspeo da postigne samo tri poena, a Sijena 21, pa je stanje na semaforu bilo potpuno drugačije. I u nastavku su Italijani bili u bedljivi te na kraju slavili sa 17 poena razlike. Fantastičnu partiju imao je Romain Sato koji je ubacio čak 33 poena i imao šest skokova. Domerkant je učestvovao sa 14 poena. S druge strane, u timu Asvela samo je Bobi Dikson sa 20 poena predstavljao opasnost po odbranu Sijene.

Fenerbahče Ulker – Cibona 67:62 (11:18, 21:14, 17:11, 18:19):
Košarkaši Cibone konačno su uspeli da pariraju jednom timu u Evroligi. Posle dva ubedljiva poraza od Montepaskija i Barselone, izgubili su i od Fenerbahčea ali samo pet poena razlike. Odlučile su druga i treća četvrtina u kojima su Turci preokrenuli prednost Zagrepčana sa početka meča i solidnom igrom u poslednjem periodu zadržali stečeno vođstvo. Oguz Savaš bio je nezaustavljiv pa je zabeležio ’dabl-dabl’ sa 14 poena i deset skokova. Omer Onan je ubacio 11 poena, dok su se u timu Cibone istakli Džamont Gordon sa 15 poena, pet skokova i šest asistencija, Antonio Grejvs sa 14 poena i Leon Radošević sa deset poena te šest skokova.

Četvrtak:
Žalgiris - Barselona

Grupa B:

Olimpijakos – Lijetuvos Ritas 97:73 (25:14, 27:17, 23:19, 22:23):
Lijetuvos Ritas bio je jedan od najvećih iznenađenja posle prva dva kola u kojima je zabeležio pobede, ali u trećem ipak naišao na prejaki Olimpijakos koji je spustio Litvance ’na zemlju’ ubedljivom pobedom od 24 poena razlike. Lijetuvos je uspeo da parira Grčkom timu samo u prvih šest minuta da bi posel toga Olimpijakos konstantno povećavao prednost i zabeležio ubedljiv trijumf. Linas Klejza bio je najbolji igrač utakmice sa 20 poena i šest skokova te sa 21 indeksnim poenom. Miloš Teodosić je ponovo odlično odigrao završivši meč bez promašaja iz igre sa 12 poena (2/2 za dva, 3/3 za tri) i četiri asistencije. Džoš Čildres ubacio je 18 poena. MVP meseca oktobra, Bojan Popović pokvario je svoj prosek jer je u Atini imao samo dve asistencije i devet poena, a izgubio je čak sedam lopti. Najefikasniji u timu Lijetuvos Ritasa bio je Milko Bjelica sa 16 poena. Jomantas je ubacio 15, a Babrauskas 12. Dejan Borovnjak zabeležio je šest poena i četiri skoka. Olimpijakos je došao do drugog trijumfa.

Četvrtak:
Partizan – Orlean
Unikaha – Efes Pilsen

Grupa C:

Marusi – Lotomatika Roma 71:83 (17:27, 24:20, 18:19, 12:17):
Rimski tim je ubedljivo dobio prvi period ali se Marusi odlično držao u nastavku, da bi gosti tek u poslednjih pet minuta uspeli da potpuno slome otpor i ostanu neporaženi posle tri kola. Ibrahim Džaber je bio najbolji u rimskom timu u kojem su četiri igrača imala dvocifren broj poena. Džaber je meč završio sa 14 poena, četiri skoka i sedam asistencija. Najefikasniji je bio Kenedi Vinston sa 16, Hatson je ubacio 13, a Điđlji deset. Tim Marusija predvodio je Džejmon Lukas sa 15 poena, Kaimakoglu je ubacio 13, a Džered Homan i Bili Kejs po 11. Igor Milošević imao je samo jedan poen i dva skoka za 14 i po minuta.

Četvrtak:
Makabi – CSKA
Union Olimpija – Kaha Laboral

Grupa D:

Himki – Basket Oldenburg 77:72 (24:9, 12:33, 19:13, 22:17):
Prvo poluvreme meča između Himkija i nemačkog Oldenburga obeležile su dve totalno različite četvrtine. U prvoj su Rusi dominirali i dobili sa 24:9, da bi se gosti potpuno revanširali u drugih deset minuta kada su postigli 33 poena i primili samo devet. Ipak, Himki je u drugom poluvremenu odigrao znatno bolje i bez oscilacija pa su dobili utakmicu i zabeležio drugu pobedu u grupi. Jankunas je bio najefikasniji u ruskom tmu sa 23 poena, a imao je i sedam skokova. Fridzon i Javtokas su ubacili po 12, a Mekarti 11. S druge strane, najefikasniji je bio Foster sa 17 poena, dok je Majstorović imao 14 poena i pet skokova. Džošua Karter meč je završio sa 13 koševa.

Aseko Prokom – Armani Džins Milano 88:83 (16:25, 27:14, 21:21, 24:23):
U poslednjem meču u sredu Prokom je pobedio Armani Džins i tako stigao do prve pobede u takmičenju. Tim iz Milana je dobro odigrao u prvih deset minuta kada je došao do devet poena prednosti, ali su domaći igrači uspeli do kraja poluvremena da preokrenu rezultat i sačuvaju prednost do kraja. Dejvid Logan je bio najefikasniji sa 23 poena, ali je najkorisniji igrač u Prokomu bio Pape Sov koji je zabeležio ’dabl-dabl’ sa 15 poena ideset skokova. U gostujućem timu Moris Finli je ubacio 25 poena, dok je Petravičijus postigao 20 iz pet skokova i devet iznuđenih faulova.