Utorak, 03.11.2009.

20:06

Zvezda deklasirala Mađare

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su selekciju Mađarske 101:72, na proslavi 100 godina košarke u Mađarskoj.

Tim Aca Petrovića drugo poluvreme odigrao je perfektno, odbrana je sjajno funkcionisala, pa visok rezultat u hali Sportmaks i nije bio iznenađenje - 101:72 (24:20, 25:26, 28:17, 24:9).

Rezultat je bio u drugom planu, ali je domaćin silno motivisan krenuo od samog starta. U petom minutu selekcija Mađarske vodila je sa 16:10, ali dobrom igrom Kikanovića i Videnova crveno-beli na pauzu odlaze sa 24:20.

I druga četvrtina protekla je u rezultatskoj klackalici, a Mađare je predvodio Geregelji Kortelješi (11 poena), koji nije znao za promašaj. Na poluvreme se sa 49:46 za crveno bele, a nakon toga na parketu je postojao samo jedan tim. Jaka odbrana, silovit i efikasan napad, totalno je zbunio Mađare, a rezultat na semaforu konstantno je rastao.

Često su Beograđani išli i preko +30, a na kraju ih je oko 1500 navijača u Budimpešti ispratilo aplauzom. Naš tim je bio sjajan u šutu za dva (23/31), a na vrhunskom nivou bila je realizacija van linije 6,25 (13/20)

Crvena zvezda: Milošević 2, Kikanović 17, Radosavljević 8, Stević 2, Radivojević 11, S. Dragićević 2, T. Dragićević 15, Bejli 9, Videnov 19, Štimac 12, Bakić 4

"Kao da nam je put do Budimpešte razbistrio glave. Odigrali smo dobro drugo poluvreme, dok je realizacija bila na očekivanom nivou. Ovo je odlična priprema za meč sa Cedevitom, jer moramo da krenemo sa pobedničkim nizom. Hvala domaćinima na sjajnom prijemu“, rekao je šef struke crveno-belih Aco Petrović nakon utakmice.