Petak, 31.07.2009.

18:19

Juniori u polufinalu EP!

Muška juniorska košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale EP pobedom u četvrtfinalu nad Italijom 82:74 (14:13, 21:20, 25:21, 22:20).

Srbija je tokom većeg dela utakmice odigrane u Mecu imala kontrolu nad igrom, iako su Italijani pružali jak otpor, do samog kraja™. Meč je prelomljen u četvrtom minutu poslednje četvrtine kada je Musli sa četiri vezana poena povisio na osam poena prednosti. Musli je ubacio 19 poena uz 12 skokova, dok je Anđušić imao 23. Srbija u polufinalu igra u subotu sa Turskom od 18h.

"Očekivali smo tesnu utakmicu i tako je bilo u prvom poluvremenu. Ipak, sredinom treće četvrtine smo ih pritisli, pogotovo u poslednjem minutu. I naravno, trudili smo se da igramo što bolju odbrani i mislim da smo to dobro uradili", rekao je reprezentativac Srbije Aleksandar Ponjavić.

Turska, sa kojom će se Srbija sastati u polufinalu, je u četvrtfinalu slavila protiv Španije sa 76:62. U drugom polufinalu sastaće se pobednici mečeva Litvanija - Hrvatska i Francuska - Rusija.

U borbi za plasman od 9. do 12. mesta, Bugarska je savladala Nemačku sa 55:47, dok je Letonija pobedila Sloveniju sa 93:71.

Srbija: Jaramaz 13p, Ponjavić 2p, Torlak 5p, Tripković, Vukasović, Blagojević, Anđušić 23p, Radosavljević 2p 8s, Bešović, Rondović 2p, Đekić 16p, Musli 19p.
Italija: Di Nikolao 22p, Spangero, Januci 7p 11s, Fontekio 3p, Rosi 5p, Moraskini 13p, Kontento 8p, Mijan, Polonara 6p, Vitali 8p, Pini 2p, Maganca.