Četvrtak, 09.07.2009.

16:50

UB09: Košarkaši Srbije u polufinalu

Košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Univerzijade u Beogradu ubedljivom pobedom nad selekcijom Turske 68:46 (20:9, 20:10, 14:19, 14:8).

Protivnik našeg nacionalnog tima u borbi za finale u petak biće Izrael koji je bio bolji od Nemačke rezultatom 66:49. Najbolji igrač utakmice bio je Marko Kešelj sa 16 poena i osam skokova, Dejan Borovnjak ubacio je 12, Marko Simonović 11, a Miroslav Raduljica osam poena.

Univerzitetski tim Srbije od početka je krenuo odlično i zahvaljujući veoma raspoloženim Kešeljom, Borovnjakom, Simonovićem i Raduljicom lako došao do dvocifrene prednosti već u prvih sedam minuta meča (17:0). Prednost Srbije na poluvremenu iznosila je 21 poen.

Nešto opuštenija igra ekipe Aleksandar Kesara viđena je u trećoj četvrtini koju su Turci rešili u svoju korist rezultatom 14:8. Ipak, u poslednjoj deonici naši reprezentativci zaigrali su angažovanije i zasluženo slavili. Jedini igrač sa dvocifrenim košgetereskim učinkom u Turskoj bio je
Čem Čoškun sa 14 poena.

Reprezentacija Turske zavšila je grupni deo takmičenja bez poraza, ali je Srbija lako trijumfovala u četvrtfinalu.

U drugom polufinalnom meču sastaće se pobednici duela Rusija - Litvanija i SAD - Bugarska.