Subota, 20.06.2009.

21:26

Francuskinje šampionke Evrope

Ženska košarkaša reprezentacija Francuske osvojila je titulu prvaka Evrope, pošto je u finalu u Rigi savladala Rusiju sa 57:53 (30:19).

Francuskinjama je to druga titula prvaka Evrope, a prethodnu su osvojile 2001. godine kada su u finalu takođe bile bolje od Rusije. Najefikasnija u ekipi Francuske bila je Sandrin Gruda sa 12 poena, a jedan manje postigla je Emelin Ndong. U selekciji Rusije Marija Stepanova ubacila je 13 poena, dok je Olga Artešina zabeležila 12 poena.

Bronzana medalja pripala je Španiji, koja je u meču za treće mesto savladala Belorusiju sa 63:56 (13:8, 23:12, 13:20, 14:16).

Meč je odlučen već nakon prvih 20 minuta kada su Španjolke vodile 36:18. U nastavku su Beloruskinje uspele samo ublažiti poraz. Montana sa 16 i Valdemoro koja je dodala 11 koševa bile su najefikasnije u pobedničkom timu. Bolja od ostalih u poraženoj reprezentaciji bila je Veramejenka sa 16 poena.

Reprezentacija Srbije igrala je na Evropskom prvenstvu, ali je eliminisana u grupnom takmičenju pošto je doživela sva tri poraza, a jedan je bio i od Rusije.