Nedelja, 03.05.2009.

19:57

Zvezda ubedljiva u Železniku

Košarkaši Crvene zvezde stigli su na korak od plasmana u finale plej ofa Swisslion Superlige, pobedom nad FMP-om u Železniku 72:54 (23:12, 19:11, 9:19, 21:12).

Zvezda je na startu meča stekla ubedljivu prednost i čuvala je tokom celog meča, a FMP je prišao samo u jednom trenutku, pred kraj treće četvrtine. Zvezda sada u seriji vodi 2-0, i u sredu će pred svojim navijačima imati priliku da se izbori za mesto u finalu.

Zvezda je utakmicu počela izvanredno i u finiš prve četvrtine ušla uz rezultat 20:2. FMP se do prve pauze vratio do minus 11, ali je i drugi period pripao gostima, koji do poluvremena imaju ubedljivih 42:23.

Panteri u trećem periodu preuzimaju potpunu dominaciju, a na ulasku u poslednji minut stižu na samo minus 5 (42:47). Od tog trenutka Zvezda je ponovo zaigrala mnogo bolje u odbrani.

Crveno-beli završavaju četvrtinu sa dva uzastopna realizovana napada, a u četvrtom periodu lagano povećavaju prednost do 63:46. U finišu većih promena nije bilo, pa je Zvezda stigla i do pete pobede nad Panterima ove sezone.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Tadija Dragićević sa 13 poena, Stiven Marković postigao je 11, a Marko Marinović 10 pogodaka.

Najbolji igrač domaćeg tima bio je Marko Samardžiski, sa 13 poena, 7 skokova i 2 blokade.

Zvezda je bila nešto bolja u skoku (32-27), mnogo bolje šutirala za 3 (6/16 gosti, 3/22 domaći), a odnos izgubljenih i ukradenih lopti takođe je bio ubedljivo na strani crveno-belih (2-8 ukradene, 17-11 igubljene).

Za domaćina nije igrao povređeni kapiten Labović, gosti su u pregrađe došli bez Robertsa i Kovača.