Petak, 10.04.2009.

19:45

SLS: Partizan lako sa FMP-om

Košarkaši Partizana zabeležili su pobedu u prvom kolu Super lige Srbije, savladavši u 'Pioniru' FMP iz Železnika sa 84:56 (16:10, 31:19, 14:17, 23:10)

Izvor: B92, kkpartizan.rs

Autor:B92, kkpartizan.rs

'Crno-beli' su od samog početka utakmice bili u prednosti, tako da pobednik nijednog momenta nije dolazio u pitanje. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Uroš Tripković sa 24 poena, a pratili su ga Milenko Tepić sa 14 i Novica Veličković sa 10 poena. U FMP-u najbolji je bio Nemanja Protić sa 13 poena, dok su Dragan Labović i Predrag Samardžiski postigli po 10.

Partizan je odlično počeo utakmicu, pošto je vrlo brzo poveo sa 6:0. Gosti iz Železnika su prve poene postigli tek sredinom prvog četvrtine, a jedini koš iz igre postigli su u poslednjoj sekundi, kada su smanjili prednost Partizana na 16:10.

U drugoj četvrtini prednost 'crno-belih' je rasla i u jednom momentu Partizan je imao 19 poena prednosti – 36:17. Na poluvreme, Partizan je otišao sa rezultatom 47:29 i u tom periodu igre najefikasniji bio je Uroš Tripković sa 13 poena.

Gostujuća ekipa je tek u trećoj četvrtini uspela da pruži otpor i taj period igre je dobila sa 17:14.

Ipak, u poslednjem periodu igre, 'crno-beli' su ponovili ubedljivu igru iz druge četvrtine. Partizan je u jednom momentu imao čak i 30 poena prednosti (80:50), a meč je na kraju dobio sa 28 poena razlike – 84:56.

Najbolji igrač utakmice bio je Uroš Tripković koji je za 24 minuta u igri ubacio isto toliko poena, uz indeks uspešnosti 29. Tripković je ubacio sva četiri pokušaja za tri poena. Milenko Tepić je postigao 14 poena, uz pet skokova i tri asistencije.

Najefikasniji u redovima FMP-a bio je Nemanja Protić sa 13 poena, dok je Predrag Samardžiski imao 10 poena, uz osam uhvaćenih lopti.

"Zadovoljan sam igrom, angažovanjem i rezultatom. Opet smo izašli iz serije teških utakmica, trebalo je to sve mentalno smestiti na pravo mesto i izbeći krizu novog početka. Čestitam igračima na angažovanju u odbrani. Uvek može bolje i trudićemo se da igramo još bolje. U ovakvom sistemu takmičenja, u kome je svaki koš važan, bitna je koncentracija svih 40 minuta. Ne sviđa mi se atmosfera koja je stvorena, da je prirodno da Partizan osvaja sve trofeje. Sve ekipe imaju kvalitet i motivaciju, i biće nam potrebna pomoć publike ukoliko želimo da ponovimo uspeh od prošle godine. Zahvaljujem se svima koji su došli večeras. Promena ritma karnevala u Areni i ovog večeras nije dobra. Mora da se respektuje i domaće takmičenje.", rekao je nakon utakmice trener Partizana Duško Vujošević.

Drugi meč Grupe A, između Metalca i Vojvodine na programu je od 19:30.

Partizan - FMP Železnik 84:56 (16:10, 31:19, 14:17, 23:10)