Utorak, 10.02.2009.

19:38

Hemofarm 'razbio' Zvezdu

Košarkaši Hemofarma pobedili su Crvenu zvezdu 88:73 (17:18, 27:21, 27:12, 17:22) u trećem kolu grupe K Evrokupa.

Vršački klub i Crvena zvezda bili su izjednačeni samo tokom prvog perioda koji su Beograđani dobili 18:17, a odlučujuću razliku stvorili su tokom treće četvrtine kada je bilo i 21 poen razlike (71:50). Najbolji kod pobednika bio je Miljan Pavković sa 16 poena (4/8 za tri) i pet asistencija, Mačvan je imao 15 poena i devet skokova dok je Marković ubacio 13 poena. Kod Zvezde Bakić je ubacio 14, a Štimac 12 poena.

Prvu veću prednost Hemofarm je imao u 15. minutu kada je odličnom odbranom došao do 32:21. Održavali su prednost do kraja poluvremena, ali je Marko Kešelj trojkom u poslednjoj sekundi smanjio na 44:39.

Međutim, Hemofarm je furiozno počeo treći period napravivši u prva tri minuta seriju od 13:0, a u 21. minutu povredio se i Marinović, što je predstavljao još veći problem za Zvezdu. Na kraju treće četvrtine Hemofarm je došao i do najveće prednosti – 71:50.

U poslednjem periodu Zvezda je uspela nakon nešto bolje igre u odbrani i pada u igri domaćina da smanji na 11 razlike, ali je posle slobodnih bacanja i trojke Markovića ponovo bilo 15 razlike što je, kako se ispostavilo, pet minuta pre kraja bilo dovoljno za Vrščane da zabeleže pobedu konačnim rezultatom 88:73.

Hemofarm se sada izjednačio na prvom mestu sa Pamesom koja je izgubila od Azovmaša u Ukrajini nakon produžetaka sa 91:88 (19:17, 16:21, 17:18, 17:13, 22:19).

Posle pobeda u prva dva kola, Pamesi je to prvi poraz u drugoj fazi takmičenja, dok je Avzomaš nakon poraza od Hemofarma i Crvene zvezde zabeležio prvu pobedu i ostao u trci za plasman na završni turnir.

Hemofarm i Pamesa imaju po dve pobede i jedan poraz, dok Crvena zvezda i Azovmaš imaju po pobedu i dva poraza.

Hemofarm: Pavković 16, Despotović 2, Joksimović 8, Božović 9, Marković 13, Savović, Krstović 12, Mačvan 15, Petrović, Borisov 10, Marjanović 3, Bader.

Crvena zvezda: Kešelj 9, Kikanović, Kovač 9, Marinović 8, Stević 2, Dragićević 6, Milošević 1, Ovens 9, Šepa, Štimac 12, Bakić 14, Bjelica 3.