Utorak, 03.02.2009.

22:28

Tesan poraz Hemofarma od Pamese

Košarkaši Hemofarma izgubili su od Pamese u Valensiji rezultatom 65:60 u drugom kolu grupe K Evrokupa.

Centarski tandem Milan Mačvan-Marton Bader bio je najzapaženiji u taboru Vrščana. Mačvan je postigao 15 poena (7-10 iz igre) i 5 skokova, dok je Mađar imao 14 poena (4-4 za dva, 6-6 penali) i 3 skoka. Domaće je predvodio Vule Avdalović sa 19 poena (7-12 iz igre), a Šamond Vilijams dao je 16. Pamesa sada ima skor 2-0, dok su 'farmaceuti' zabeležili po jednu pobedu i poraz.

Ekipa stevana Karadžića odlično je odigrala prvih 30 minuta u Španiji ali je, slično kao i Zvezda u Pioniru u prvom kolu, pao u završnici i Pamesa je zabeležila i drugi trijumf.

Prva deonica protekla je u izjednačenoj igri bez mnogo poena. Vrščani su nakon prve deonice imali tri razlike (15:12), najviše zahvaljujući dobrim rolama Marijanovića, Mačvana i Joksimovića.

UI drugom periodu Hemofarm je zaigrao još bolje, i u 17. minutu nakon poena Despotovića bilo je najviših plus osam za goste iz Srbije (29:21), a na poluvremenu 31:25.

Vrščani su prednost od uglavnom oko šest poena razlike uspevali da održe do finiša treće četvrtine, ali je Floran Pjetrus poslednjim poenima u toj deonici preokrenuo rezultat na 45:44 za Pamesu. Minut ranije Hemofarm je vodio sa 43:37.

Dve uzastopne trojke Vuleta Avdalovića početkom poslednje deonice, ipak, Pamesi su donele i vođstvo od 50:46, iako je Hemofarm uspevao da drži rezultatski priključak sve do 36. minuta, kada je gubio sa 52:53.

Domaći su tada serijom od 6:0 stekli prednost od 59:52, pa vremena za preokret nije bilo, pre svega zato što su košarkaši Pamese bili sigurni u penal završnici.

U narednom kolu Hemofarm u Vršcu dočekuje Crvenu zvezdu.