Petak, 21.11.2008.

20:00

Hemofarm pobedio u Železniku

U prvoj utakmici devetog kola NLB lige, u srpskom duelu košarkaši Hemofarma pobedili su u Železniku FMP 87:85 (23:23, 19:18, 17:24, 28:20).

Najefikasniji kod pobednika bio je Boban Marjanović sa 15 poena i pet skokova. Još tri igrača su imala dvocifren broj poena. Miljan Pavković je ubacio 12, a Vladan Vukosavljević i Nebojša Joksimović po 11. Kod FMP-a najbolji je bio Dragan Labović sa 18 poena, Mladen Jeremić je imao 16, a Filip Čović je pored 10 poena imao i sedam asistencija.

Od početka meča utakmica je bila veoma izjednačena, a ekipe su se međusobno smenjivale u vođstvu. Hemofarm je uspeo da u 17. minutu dođe do pet poena prednosti (33:38), ali se FMP brzo vratio u igru. Na poluvreme se otišlo pri rezultatu 42:41 za Hemofarm.

U drugom delu igre nastavljena je ravnopravna borba, a onda je FMP pri rezultatu 56:55 napravio seriju 6:0 i došao do prve osetljivije prednosti koja je kasnije iznosila osam poena. Međutim, Hemofarm odmah uzvraća i u 33. minutu ponovo vodi 68:67.

Do kraja utakmice Hemofarm je održavao prednost koja je iznosila od jednog do četiri poena ali je FMP preko Jeremića uspeo da izjednači na 85:85 u poslednjem minutu utakmice.

Vrščani su ipak došli do veoma bitne pobede pogotkom Stefana Markovića.

Nakon ove pobede Hemofarm ima skor od sedam pobeda i samo dva poraza, dok su "panteri" i dalje u donjem delu tabele sa samo dva trijumfa iz devet mečeva.

U narednom kolu Hemofarm u derbiju dočekuje Crvenu zvezdu, dok će FMP biti gost ekipi Zadra.

Budućnost bolja od Zadra

U drugom meču dana Budućnost je u Morači bila bolja od Zadra 85:75 (20:21, 22:18, 23:16, 20:20).

Kod Budućnosti istakli su se Bojović sa 19 poena, Otašević je imao 17 uz po sedam skokova i asistencija. Još tri igrača su ubacila više od deset poena. Maraš je imao 12 uz šest skokova, Dragičević 11, a Simonović 10.

Kod Zadrana Ivanov je imao "dabl-dabl" učinak sa 19 poena i deset skokova. Gačevski je imao skoro isti učinak sa 18 poena i devet skokova, Garnet je ubacio 16 poena, a Džonson 11.

Nakon devet kola Budućnost i Zadar imaju indentičan skor od šest pobeda i tri poraza.