Sreda, 29.10.2008.

22:41

Pobeda Partizana, Real konačno pao

Košarkaši Partizana pobedili su u 'Pioniru' madridski Real sa 81:77 (21:13, 23:25 13:21, 24:18), u okviru 2. kola Evrolige.

Pobeda nad Realom "crno-belima" je prva u Evroligi ove sezone, a ujedno i prva u 13 dosadašnjih duela sa madridskim timom u klupskoj istoriji. Petorica košarkaša Partizana zabeležila su dvocifren učinak, a najefikasniji su bili Aleksandar Rašić sa 18, Milenko Tepić sa 16 i Lasme sa 12 poena. Kod Madriđana Serhijo Lul je postigao 19 poena, a Kvinton Hozli 14.

„Crno-beli“ su tokom većeg dela utakmice bili u prednosti i zahvaljujući sjajnom ofanzivnom skoku i šutu za tri poena kontrolisali igru. Jedino u trećoj četvrtini Real je uspeo da dominira kada su prvi put došli do ozbiljnije prednosti ali je Partizan uspeo da se vrati u igru.

Utakmicu u Pioniru počeli su Tepić, Rašić, Veličković, Lasme i Vitkovac.

Sve do petog minuta igra je bila izjednačena ali je Partizan pri rezultatu 7:6 poenima Lasmea, Rašića i Tepića, i zahvaljujući odličnom skoku u napadu, došao do prve veće prednosti 14:6.

Partizan je nastavio da igra dobro i trojkom Milenka Tepića povećao seriju na 10:0. Real je uspeo da se vrati u igru poenima Serhija Lula, ali su "crno-beli" ipak četvrtinu završili prednošću 21:13.

U prvom delu druge četvrtine Real je prišao na četiri poena 23:19 ali su onda Veličković, Rakočević i Rašić poentirali i doveli Partizan na 12 poena prednosti.

Pred kraj poluvremena pritisak „crno-belih“ je malo popustio ali je ipak uspeo da održi prednost 44:38.

U prvom poluvremenu „crno-beli“ su imali čak deset ofanzivnih skokova, a prednjačio je Veličković sa četiri. Odlično su šutirali i za tri poena pogodivši šest trojki dok je s druge strane Real šutirao 4:0.

Početkom drugog poluvremena, Real Madrid je zaigrao mnogo agresivnije i već nakon tri minuta preokrenuo na 47:45. U tom periodu „crno-beli“ su ubacili samo jedan koš. Španci su nastavili sa odličnom igrom i došli do prednosti od 53:47.

Nakon toga Partizan uspeva da uspostavi ravnotežu u igri ne dozvolivši protivniku da stekne ubedljiviju prednost.

Trojkama Tepića i Rašića Partizan se vraća u igru uspevši da povede 72:67 pet minuta pre kraja meča.

Srpski šampion je do kraja uspeo da izdrži pritisak španaca i pobedi, a možda najvažniji poen postigao je Tepić kada je pri rezultatu 74:71 minut pre kraja pogodio trojku.

Real do kraja nije uspeo da nadigra odbranu Partizana, a utakmica je definitivno odlučena nakon namernog faula Hozlija nad Tripkovićem.

Pobedom od 81:77, Partizan je došao do prve pobede u Evroligi ove sezone, a sledeću utakmicu igra ponovo u Pioniru, protiv Milana 5. novembra.

Partizan - Real Madrid 81:77 (21:13, 23:25 13:21, 24:18)

Dvorana: Pionir. Gledalaca: 6.128
Sudije: Picilkas (Grčka), Kerebuč, Paterniko (Italija).

Partizan: Tepić 16, Milošević, Rašić 18, Tripković 6, Veličković 13, Lazme 12, Aleksić, Vitkovac 10, Božić, Rakočević 6, Veseli, Vraneš.

Real: Sančes, Hozli 14, Rejes 11, Papadopulos 10, Mumbru 7, Ervel 1, Mejsi 4, Bulok 9, Lul 19, Lopes 2, Hamilton.