20:44

ULEB kup: Hemofarm u osmini finala

Izvor: A G

Autor:A G

Košarkaši Hemofarma plasirali su se u osminu finala ULEB kupa, iako su u drugom meču šesnaestine finala izgubili u Podgorici od Budućnosti rezultatom 78:73 (22:20, 22:16, 20:16, 14:21). Vrščani su u dalji tok takmičenja prošli jer su u prvom meču na svom terenu pobedili sa ubedljivih 82:56. Protivnik Hemofarma u narednoj rundi biće španska Đirona koja je u dva duela bila bolja od francuskog Šalona (78:57, prvi meč 93:85 za Šalon).

Najefikasniji u ekipi Miroslava Nikolića bio je Rol Maršal sa 24 poena. Vladan Vukosavljević ubacio je 23, a Božović 10 poena. U domaćem sastavu Vladimir Dašić postigao je 17, Bojan Bakić 15, a Nemanja Gordić 14 poena.

Pravo čudo moralo je da se dogodi pa da Hemofarm ne prođe dalje posle fantastičnog izdanja u prvom meču. Ekipa Dejana Radonjića imala je u nekoliko situacija 15 poena prednosti, ali su Vrščani ipak suviše ozbiljna ekipa da bi dozvolili poraz sa više od 26 razlike.

Domaći tim počeo je duel u polupraznoj Morači odlično, pre svega u šutu za tri poena, i posle trojke Gordića Budućnost je vodila 15:8 u petom minutu. U prvih deset minuta Gordić, Micov i Bojan Bakić bili su jedini strelci kod Podgoričana, ali to nije smetalo domaćinu da u osmom minutu povede sa 22:13 posle još jedne trojke Gordića. Tada se budi Rol Maršal u protivničkoj ekipi, i upravo on sa pet poena inicira seriju 7-0 kojom je i završen prvi period (22:20).

Početkom druge deonice domaći tim ponovo pojačava, i uz trojke Dašića, Otaševića i Maraša prvi put dolazi do dvocifrene prednosti (31:21). Podgoričani su nešto kasnije, zahvaljujući sjajnom šutu za tri (8-12 u prvom poluvremenu) imali i 39:24, ali Hemofarm nije paničio u tim trenucima, i uz dobru igru Mačvana i Vukosavljevića razlika na poluvremenu smanjena je na osam poena (44:36).

Početkom drugog dela domaćinu je stao šut sa distance, Hemofarm je to iskoristio i prišao na samo dva poena minusa. Ipak, Budućnost tada ponovo počinje da igra, i rezultat je špred poslednjih deset minuta 64:52 za domaće košarkaše.

Poslednja četvrtina počinje trojkom Bakića, i Podgoričani su ponovo došli do 15 poena prednosti (67:52). To je, po svemu sudeći, bila začarana cifra za domaće košarkaše, pošto Hemofarm tada pravi seriju 13-0, dolazi do samo dva poena minusa (67:65), i otklanja sve dileme oko toga ko će u osminu finala iz ovog duela.

Budućnost - Hemofarm 78:73

Budućnost: Otašević 12, Micov 8, Popović, Gordić 14, Mijatović 3, Šehović, Bakić 15, Maraš 5, Dašić 17, Draićević, Dragojlović 4.
Hemofarm: Pavković 2, Despotović, Simonović, Joksimović 4, Božović 10, Marković 8, Savović, Borisov, Marjanović, Maršal 24, Mačvan 2, Vukosavljević 23.