21:11

FMP slavio u Domžalama

Izvor: A G

Autor:A G

Košarkaši FMP Železnika pobedili su ekipu Heliosa u Domžalama 88:85, u sedmom kolu NLB lige. U ekipi Vlade Vukoičića ubedljivo najbolji bio je Bojan Krstović sa 25 poena. Zoran Erceg je ubacio 14, a Labović i Mičić po 10 poena. U domaćem timu najbolji je bio Robert Troa sa 26 poena.

FMP je tokom prvih 20 minuta konstantno bio u prednosti, koja ipak nijednog trenutka nije bila veća od pet poena. Helios je pored startnih 3:0, do druge prednost na meču stigao poenima u poslednjim trenucima druge četvrtine kada je poveo sa 48:46 poenima Zeraka.

Drugo poluvreme počelo je nervozno na obe strane, a gosti iz Železnika napravili su od 23. do 26. minuta seriju 12-0 pa su od 49:52 stigli do 61:52.

Domaćin se ipak nije predavao pa je u 33. minutu ponovo poveo (72:71). U finišu meča ipak je prsudilo iskustvo Labovića, Ercega i Krastovića, pa je FMP slavio iako je Troa imao špriliku da trojkom odvede meč u produžetke.

Ekipa FMP-a u narednom kolu u Železniku dočekuje Zadar.