Partizan na korak do nove titule

Košarkaši Partizana pobedili su Hemofarm 72:67 i plasirali se u svoje šesto uzastopno finale NLB lige, u kojem će pokušati sa osvoje četvrtu vezanu titulu.

Izvor: A. Kovaèeviæ

Petak, 23.04.2010.

17:44

Nakon prvih deset minuta meča gde su Vrščani boljom odbranom stigli do prednosti koja je iznosila i devet poena, Partizan je u nastavku iskoristio svoju dominaciju u skoku ali i probleme sa ličnim greškama rivala, te preokreno rezultat. U nastavku Partizan je održavao 10-ak poena prednosti, Hemofarm je u finišu smanjio na samo tri, ali nije uspeo da preokrene.

Najkorisniji igrač na meču bio je Lorens Roberts sa dabl-dablom od 16 poena i 11 skokova. Bo Mekejleb je ubacio 11 poena i imao po četiri skoka i ukradene lopte, dok su Veseli i Kecman postigli po deset poena. Najbolji u Hemofarmu bio je Milan Mačvan sa 16 poena i pet skokova, dok je Stefan Marković ubacio 15 poena i imao sedam skokova.
Prvi do koša u srpskom polufinalu stigao je Partizan koji je poenima Robertsa (prvi koš u istoriji Arene) uz dodatno bacanje poveo sa 3:0. Međutim, u prvoj polovini prve četvrtine Hemofarm je igrao znatno bolje i dobrom odbranom stigao do nekoliko polukontri, te je serijom 9:0 preuzeo vođstvo.

Vrščani su nastavili da kontrolišu rezultat, pa je tako četiri minute pre kraja Milan Mačvan trojkom doneo 14:7 svom timu. Jedine poene za ’crno-bele’ postigli su Amerikanci, Roberts i Mekejleb. Međutim, čvrstu igru u odbrani platio je Krstović koji je pre kraja prvog perioda stigao do tri lične greške. Do kraja četvrtine Partizan je poenima Veselog smanjio na 18:14.

Mladi Čeh obeležio je i početak druge četvrtine postigavši uvodnih sedam poena za svoj tim, ali je Hemofarm i dalje imao prednost posle koševa Katića, Hila i Jagodnika. U nastavku drugog perioda oba tima su bolje igrala u napadu nego u odbrani, pa su i šuteri proradili. Stefan Marković predvodio je Hemofarm, dok je sa druge strane odličan bio Lorens Roberts (3/3 za dva).

Partizan je dva minuta pre poluvremena trojkama Rašića (2/7) i mladog Aleksandra Mitrovića preokrenuo rezultat i poveo prvi put nakon startnih 3:0 (40:34). U prvom poluvremenu najefikasniji u ekipi iz Beograda bili su Veseli i Roberts sa po deset poena, a Amerikanac je skupio i sedam skokova. S druge strane, Mačvan je ubacio deset, a Marković sedam poena.

Partizan je nastavio u istom ritmu u nastavku, ali je Hemofarm trojkama Krstovića održao korak (46:40). Međutim, bek Vrščana je odmah posle druge trojke napravio četvrtu ličnu grešku, 15 minuta pre kraja utakmice. Partizan dobrom odbranom stiže i do prve dvocifrene prednosti (50:40), a u problem sa ličnim greškama ušao je i Mačvan koji je pre sedam dana bio najbolji u pobedi Hemofarma nad ’crno-belima’ u Superligi.

Pred poslednji period Hemofarm je ipak uspeo da smanji zaostatak na šest poena koševima Markovića i Jagodnika sa linije slobodnih bacanja. Tako je treća četvrtina završena sa samo dva koša iz igre za Vrščane.

Poslednju četvrtinu Partizan otvara mini-serijom 5:0 koševima Đekića i Mekejleba i dolazio do najveće prednosti na meču (57:46). Boban Marjanović odgovorio je sa slobodnih bacanja ali i zakucavanjem što je bio prvi koš iz igre za Hemofarm posle devet punih minuta igre.

Usledila je serija loših napada oba tima, novim košem Marjanović (6:0 serija) je smanjio na 57:52, ali je odmah odgovorio Kecman trojkom. Košem uz dodatno slobodno bacanje Aleks Marić vraća Partizanu 11 poena prednosti (63:52), tri i po minute pre kraja polufinala. Ovo vođstvo ’crno-beli’ su uspeli da sačuvaju u penal završnici iako se Hemofam bio približilo na samo tri poena, a Mačvan je promašio trojku za izjednačenje, pa će u nedelju Partizan treći put uzastopno braniti titulu.

U drugom polufinalu od 20.15h igraju Cibona i Union Olimpija, a finale je na programu u nedelju od 15.15h.

Partizan – Hemofarm 72:67 (14:18, 26:16, 12:12, 20:21)

Arena Zagreb, 3000 gledelaca, sudije: Srđan Dozai (Hrv), Siniša Herceg (Hrv) i Saša Maričić (Srb)

Partizan: Roberts 16p 11sk, Sinovec, Mekejleb 11p 4sk 4uk, Kecman 10p 5sk, Milošević, Rašić 9p 3iz, Mitrović 3p, Božić, Marić 8p 5sk, Veseli 10p, Đekić 5p, Vraneš

slobodna: 11/26, za dva: 20/30, za tri: 7/31 skokovi: 39 (21/18), asistencije: 10, ukradene: 11, izgubljene: 11, blokade: 5, indeks: 71

Hemofarm Štada: Hil 3p 3iz, Marković 15p 7sk, Obrenović, Krstović 13p, Šutalo, Mačvan 16p 5sk, Katić 4p, Borisov, Lekić, Marjanović 10p 9sk, Petrović, Jagodnik 6p 3sk