NLB: Partizan pao u Zagrebu

Košarkaši Partizana izgubili su u Zagrebu od Cedevite 79:72 (25:24, 23:19, 13:19, 18:10) u pretposlednjem kolu regionalne NLB lige.

Sreda, 17.03.2010.

21:02

Meč u Zagrebu bio je neizvestan sve do poslednja tri minuta kada je Cedevita serijom 7:0 stigla do 11 poena prednosti koju Partizan do kraja nije uspeo da stigne pa je zabeležio šesti poraz u ligi. Zagrebački tim je sjajnom igrom u poslednjoj četvrtini stigao do 13. pobede i sedmog mesta koje vodi u Evrokup sledeće sezone.

Najbolji u domaćem timu bio je Marino Baždarić sa 20 poena i šest skokova, dok je Andrija Žižić ubacio 17 uz sedam skokova. Jedini raspoloženi igrači u ’crno-belom’ timu bili su Amerikanci Bo Lester Mekejleb sa 19 poena i šest skokova i Lorens Roberts sa 12 poena i sedam skokova.

Cedevita je sjajno šutirala za tri poena (9/19), a zagrebački tim je jedan od retkih koji je ove sezone imao više skokova od Partizana (36-35). Partizan je igrao više timski (14-4 asistencije), ali se istakao u lošem šutu za tri poena (6/25). Zanimljivo je da je Partizan mnogo bolje šutirao za dva od Cedevite (70% - 30 %).

Partizan je otvorio utakmicu sa 5:0, održavao prednost sve do devetog minuta kada je Cedevita prvi put povela i na kraju dobila period sa 22:21. Domaći košarkaši nastavili su sa sjajnom igrom u drugoj četvrtini kada su stigli do najveće prednosti od osam poena (32:24). Partizan je uspeo do kraja prvog poluvremena, da preokrene rezultat, ali je ipak domaći na odmor otišao sa prednošću (48:43).

Rezultatska klackalica nastavljena je i u drugom delu meča, čas je Cedevita imala +5, čas Partizan, ali su domaći košarkaši u finišu meča ipak uspeli da iskoriste evidentan umor srpskog šampiona i spreče ga da preuzme prvo mesto na tabeli (79:72).

Partizan je imao priliku da pobedom preuzme lidersku poziciju na tabeli posle poraza Cibone u Kragujevcu, ali je žestok tempo utakmica (Barselona/četvrtak, Radnički/subota, Bosna/ponedeljak) uzeo svoj danak.

U poslednjem kolu NLB lige Partizan u Pioniru dočekuje ekipu Širokog.

Cedevita: Rudež 9, Anderson 14, Krasić 9, Žižić 17, Baždarić 20, Kaštropil 2, Petrović 5, Kovačević, Marš 2, Subotić, Opačak 1, Butorac.

Partizan: Vraneš 4, Kecman 5, Mekejleb 19, Đekić 6, Rašić 6, Sinovec, Mitrović 4, Roberts 12, Marić 6, Milošević, Vesely 8, Božić 2.