NLB: Partizan ubedljiv sa Zagrebom

Košarkaši Partizana lako su pobedili Zagreb 90:70 (28:24, 24:16, 20:13, 18:17) u 22. kolu regionalne NLB lige.

Subota, 27.02.2010.

21:13

Posle izjednačene prve četvrtine Partizan odličnim šutem i brzim kontrama stiže, krajem druge i početkom treće četvrtine, do 23 poena razlike koju je sačuvao do samog kraja i zabeležio 16. pobedu u ligi. Najbolji u ’crno-belom’ timu bio je Roberts sa 14 poena i devet skokova, dok su po 11 poena ubacili Mekejleb i Milošević.

Sjajni plej iz SAD-a je imao i sedam asistencije, dok je dobar bio i Vraneš sa osam poena i devet skokova.

Igru gostiju nosila su samo dva igrača. Žorić je bio najefikasniji sa 26 poena i devet skokova, dok je Simon ubacio 19 poena i imao pet asistencija. Zagreb je zabeležio deveti poraz.

Partizan je sjajno igrao u prvom poluvremenu. Veoma dobrim šutem iz igre ’crno-beli’ su uspeli da se odlepe rivalu na šest poena, a onda brzim kontrama koje su dolazile posle dominantnog skoka ta prednost je do isteka 20 minuta porasla na +12 (52:40). Gosti iz Zagreba su samo u prvoj četvrtini uspeli da pariraju srpskom šampionu, pre svega zahvaljujući sjajnim Žoricu i Simonu.

Već u prva dva minuta drugog poluvremena Partizan pravi seriju 9:0 i stiže do najveće prednosi, 63:40. U nastavku su ’mravi’ uspeli da iskoriste nešto opušteniju igru ’crno-belih’ pa su smanjili zaostatak na 12 poena (76:64), ali je Partizan preko raspoloženog Mekejleba brzo vratio na 20 poena razlike za novu ubedljivu pobedu šampiona (90:70).