NLB: Partizan lako dobio Bosnu

Košarkaši Partizana lako su pobedili sarajevsku Bosnu sa 72:58 (19:8, 26:20, 8:11, 19:19) u šestom kolu NLB lige.

Subota, 07.11.2009.

20:26

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Aleksandar Marić sa 16 poena i pet skokova. Mekejleb je ubacio 13 poena i iznudio sedam faulova, dok je Lorens Roberts imao sedam poena i osam skokova. U gostujućem timu Goran Bajić je sa 19 poena bio najefikasniji na meču, a imao je i sedam skokova. Suad Šehović je ubacio 12, a Hajrić 11.

Partizan je otvorio meč sa 6:0, a gosti su prve poena postigli posle tri minuta igre. 'Crno-beli' su nastavili sa dobrom odbranom i brzim kontranapadima došli do 15:6, a četvrtinu su završili sa 19:8.

Početkom druge četvrtine Bosna je nešto boljom odbranom uspela da smanji na 23:17, ali je šampion Srbije i NLB lige veoma brzo došao do nove velike prednosti jer je posle serije 11:0 bilo 41:23. Trojkom u poslednjoj sekundi prvog dela 'crno-beli' su na odmor otišli sa 45:28.

U trećem periodu oba tima su odigrala veoma loše. 'Crno-beli' su ubacili samo osam poena, ali Bosna, iako je dobila četvrtinu nije uspela da sa više od 11 poena smanji razliku.

Četvrta četvrtina završena je podjednakim brojem poena na obe strane, pa je Partizan dobio meč sa 14 poena razlike i došao do treće pobede u ligi. ’Studenti’ su zabeležili samo jednu pobedu, a ovo im je četvrti poraz.

Partizan: Roberts 7p 7s, Sinovec 7p, MekKejleb 13p, Kecman, Milošević, Rašić 5p 5as, Lučić, Mitrović 9p, Marić 16p 5s, Veseli 8p, Đekić 3p, Vraneš 4p
Bosna: Šehović 12p, 5s 4as, Sarajlija 1p, Đurasović 6p 6s, Zimić 6p, Bajić 19p, 7s, Hajrić 11p 7s, Kojadinović 3p.