Poraz FMP-a u Zagrebu

Košarkaši FMP Železnika izgubili su u Zagrebu od Cibone 85:78, u 18. kolu regionalne NLB lige.

Sreda, 21.01.2009.

20:13

Kapiten Dragan Labović bio je najbolji u ekipi Milovana Stepandića sa 22 poena i sedam skokova. Miroslav Raduljica dodao je 17 uz osam uhvaćenih lopti, a Filip Čović postigao je 12 poena, sve u prvom poluvremenu. U domaćem sastavu Davor Kus postigao je 23, a Nikola Prkačin 20 poena.

Košarkaši Cibone su od početka utakmice, a u desetom minutu domaćin je vodio sa 25:15.

U drugoj četvrtini FMP je zaigrao mnogo bolje, a zahvaljujući pogocima Raduljice i Čovića, gosti su na poluvreme otišli sa samo jednim poenom zaostatka (49:48).

Košarkaši tima iz beogradskog predgradja u trećoj četvrtini ubacili su samo 12 poena, što su Prkačin i Kus umeli da iskoriste, pa je Cibona na poslednji odmor otišla sa prednošću od 69:60.

Zahvaljujući raspoloženom Laboviću srpski tim je u 34. minutu uspeo da smanji na 69:67, ali je usledila serija Cibone od 12-0, pa je zagrebački tim tri minuta kasnije vodio sa 79:67.

U poslednjem minutu, ponovo predvodjeni Labovićem i Raduljicom, "panteri" su smanjili zaostatak na pet poena (81:76), ali su igrači Cibone u samoj završnici preciznim izvodjenjem slobodnih bacanja osigurali pobedu.

FMP u narednom kolu dočekuje Bosnu, a Cibona gostuje Zvezdi u Beogradu.