Partizan rutinski sa Hemofarmom

Košarkaši beogradskog Partizana savladali su u derbiju 16. kola NLB lige vršački Hemofarm Štada sa 78:61 i ostali sami na vrhu tabele regionalne lige.

Subota, 10.01.2009.

17:39

Najefikasniji u beogradskom timu bili su Rašić sa 15 i Lazmi sa 13 poena, dok je najraspoloženiji u timu iz Vršca bio Boban Marjanović sa 17 postignutih koševa. Desetorica igrača Partizana upisali su se u strelce, najduže se na parketu zadržao Lazmi, 27 minuta. Partizan sa skorom 15-1 vodi na tabeli NLB lige, Vrščanima je poraz u Beogradu bio četvrti u sezoni.

Gosti iz Vršca poveli su i do petog minuta držali ravnotežu, ali je usledila serija 8:2 za prvo ozbiljnije vođstvo Partizana (15:8, 7. minut). Do kraja četvrtine nije bilo značajnijih promena rezultata, pa se na prvi odmor otišlo sa prednošću domaćeg tima, 19:14.

U prvih pet minuta drugog perioda igre 'crno-beli' su pojačali i stigli do +14 (32:18, 16. minut) ali je do poluvremena Vrščane 'u igri' držao Boban Marjanović sa devet poena za nepuna četiri minuta. Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 43:32.

Vujošević je u prvom delu igre 'rotirao' jedanaestoricu igrača, Sa druge strane 'roviti' Joksimovič i Pavković proveli su na parketu više vremena od ostalih igrača iz spoljne linije, a bez povređenog Vukosavljevića, Krstović, Mačvan i Marjanović bilisu na pozicijama od tri do pet.
Treći period igre imao je dva različita dela. Do 26. minuta Vrščani su bili uverljiviji, stigli do -7 (49:42), ali je usledila nova faza čvrste odbrane i dobrog šuta košarkaša Partizana za najveću prednost u dotadašnjem delu meča za branioce prstenova, na mali odmor se otišlo sa 64:48.
U 35. minutu Aleksandar Rašić je, svojom četvrtom trojkom na meču doneo Partizanu prvih +20 (73:53), a do kraja utakmice pitanje pobednika nije se postavljalo iako je domaći tim postigao još samo pet poena.

Statistički gledano, najveća razlika primetna je u procentu šuta, za tri Partizan 17-8, Hemofarm 15-4, za dva poena domaći tim 43-21, a gosti 48-14! Vrščani su bili ravnopravni u skoku (35:35) ali su meč završili sa ukupno šest asistencija.

Partizan u sredu gostuje u Moskvi, u poslednjem kolu prve faze Evrolige gostuje ekipi CSKA, a Hemofarm igra u Češkoj, ako savlada domaću ekipu Nimburk, plasiraće se u drugu rundu Evrokupa.

Trener Partizana Duško Vujošević bio je zadovoljan, uprkos tome što je njegova ekipa ušla umorna u ovaj meč.

Zadovoljan sam. Plašio sam se s obzirom da je bilo malo vremena za pripremu, a da je dosta snage potrošeno, i psihičke i fizičke. Imperativ favorita bio je na nama ali mi smo već navikli na to. Najbolja škola u Evropi je Evroliga i vidi se da smo napredovali“.
Trener Hemofarma Stevan Karadžić nije bio zadovoljan onim što su njegovi igrači prikazali na terenu.

Partizan je zasluženo slavio. Mi smo zacrtali sebi zadatke koje nismo ostvarili, nismo sprečili ofanzivni skok i kontranapad. Uz jako lošu realizaciju slobodnih bacanja, derbi nije bio ono što je trebalo da bude“.

Karadžić smatra da je utakmica bila rešena već posle prvih 20 minuta.

Neizvesnost se izgubila već u prvom poluvremenu kada je Partizan napravio razliku koju je rutinski održavao“.

Partizan – Hemofarm Štada 78:61 (19:14, 24:18, 21:16, 14:13)

Partizan: Lučić, Tepić 7 (2-1, 3-1, 4-2, 4 sk, 4 as), Milošević 2, Rašić 15 (3-1, 5-4, 2-1, 4 as), Tripković 2 (3-1, 2-0), Veličković 11 (2-2, 4-2, 2-1, 5 sk), Lazmi 13 (12-5, -, 4-3, 7 sk, 3 as, 3 bl), Aleksić, Vitkovac 3 (6-1, -, 2-1, 5 sk), Božić 5 (1-1, 2-1), Veseli 11 (7-5, -, 1-1, 4 sk, 3 bl), Vraneš 9 (5-3, -, 4-3, 2 sk, 3 bl)

Hemofarm Štada: Pavković 7 (3-0, 3-1, 5-4), Despotović 2, Joksimovič 1 (2-0, 1-0, 4-1), Božović 2 (4-1, 1-0, 4 sk), Marković 12 (5-3, 5-1, 4-3, 2 sk), Savović 1 (2-0, 1-0, 2-1, 4 sk), Krstović 12 (9-3, 2-1, 4-3, 5 sk), Mačvan 7 (8-1, 1-1, 2-2, 6 sk), Petrović, Borisov, Obrenović, Marjanović 17 (12-5, -, 7-7, 9 sk)