NLB: Zvezda rutinski sa Splitom

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Split u Pioniru rezultatom 83:71 (29:8, 19:21, 19:28,16:14) u petom kolu NLB lige i sada imaju skor 5-0.

Izvor: Saša Ozmo

Subota, 25.10.2008.

20:56

Najbolji pojedinac na meču bio je Lorens Roberts sa 23 poena (8-15 iz igre) i 7 skokova, a Elmedin Kikanović (4-6 iz igre) i Marko Marinović (2-8 trojke) ubacili su po 10 poena. Po 9 poena dali su Andre Ovens, Milan Milošević i Boris Bakić. U taboru Splićana najefikasniji je bio Mario Delas sa 25 poena (9 sk), a Antonio Grant je zabeležio 12.

Ekipa Svetislava Pešića pitanje pobednika pred oko četiri i po hiljade gledalaca rešila je već u prvoj četvrtini. Sada već karakterističnim presingom u ranoj fazi napada, 'crveno-beli' su zbunili goste i već su u četvrtom minutu posle trojke Robertsa imali dvocifren suficit (15:5).

Tamnoputi Roberts, koji nije blistao na početku sezone, ubacio je 13 poena u prvoj deonici i bio najzaslužniji za, ispostaviće se, nedostižnu prednost Zvezde posle prvih deset minuta – 29:8.

Najveća razlika u korist domaćina iznosila je 24 poena, a 'žuti' su jedini put zapretili krajem trećeg perioda kada su poenima Delasa prišli na -7 (64:57). Ubrzo je, ipak, Zvezda ponovo zaigrala na višem nivou i u poslednjoj četvrtini bez problema privela meč kraju.

'Crveno-beli' dele prvo mesto na tabeli sa Partizanom, a Split je osmi sa skorom 2-3.