Vestbruk trojkom u poslednjoj sekundi "utišao" Bogdana i Kingse

Košarkaši Oklahome pobedili su u gostima Sakramento Kingse rezultatom 110:107.

Petak, 23.02.2018.

08:10

Vestbruk trojkom u poslednjoj sekundi
Tanjug/AP Photo/Steve Yeater

Pobedu Tanderima doneo je Rasel Vestbruk koji je u poslednjoj sekundi postigao trojku za trijumf.

Gosti su od početka imali prednost, posle prve četvrtine vodili su sa +23, da bi Kingsi do kraja drugog poluvremena uspeli da smanje na jednocifren zaostatak (67:60).

Domaćini su uspeli da u nastavku izjednače, a u finišu trećeg kvartala i da povedu. U poslednjoj četvrtini držali su stečenu prednost, da bi se ušlo u dramatičnu završnicu koju je rešio Vestbruk trojkom uz zvuk sirene.
Foto/screenshotnba
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Pol Džord sa 26 poena, uz sedam uhvaćenih lopti, dok je Vesstbruk završio meč sa 17 poena, 15 skokova i 11 asistencija i to je bio njegov 18. tripl-dabl u sezoni.

Kod Kingsa Zek Rendolf je zabeležio 29 poena i 12 skokova, dok je naš Bogdan Bogdanović za 18 minuta postigao samo četiri poena (1/4 iz igre, 0/1 za tri, 2/2 sa linije penala), uz još dve asistencije i pet izgubljenih lopti.

Oklahoma je peta na Zapadu sa skorom 34-26, dok je Sakramento 13. sa 18 ostvarenih pobeda i 40 poraza.