Irving i Džejms blistali, poraz šampiona

Košarkaši Nju Orlansa pobedili su Klivlend Kavalirse sa 124:122 u najzanimljivijem duelu NBA lige u noći između ponedeljka i utorka.

Utorak, 24.01.2017.

09:25

Getty images

Domaći tim je u tri od četiri deonice ubacio više od 30 poena, a Kavsi su u nastavku umalo sustigli -20 sa poluvremena.

Nju Orleans je ipak izdržao i ostvario je 18. pobedu u sezoni (18-27), dok je Klivlend pretrpeo 13. poraz (30-13).

Terens Džons je blistao sa 36 poena i 11 skokova, a 33 poena i 10 asistencija dodao jd Džru Holidej. U poraženom timu Kajri Irving je odigrao briljantno sa 49 poena i 4 asistencije, Džejms je dodao tripl-dabl od 26 poena, 12 asistencija i 10 skokova, a Lav je uz 22 poena imao čak 16 skokova.

Sve to ipak nije bilo dovoljno za pobedu Kavsa. Poraz je pretrpeo i Golden Stejt koji je izgubio na Floridi od Majamija sa 105:102, što je tek sedmi poraz Voriorsa u sezoni.

Tokom svih 48 minuta bilo je izjednačeno, a u neizvesnoj završnici više koncentracije je imao domaćin.

Dion Vejters bio je sjajan sa 33 poena, 5 skokova i 4 asistencije, 19 poena dodao je Dragić, a Vajtsajd je imao 10 poena i čak 15 skokova. Na drugoj strani, Durent je imao 27 poena uz 6 skokova i 3 asistencije, Tompson je dodao 22 poena uz 5 skokova, a Kari je završio sa 21 poenom, 10 skokova i 8 asistencija. Probleme nije imao San Antonio koji je prema očekivanjima lako savladao Bruklin u predgrađu Menhetna sa 112:86 iako je igrao bez Kavaja Lenarda.

Sedmorica igrača u ekipi Grega Popvića imalo je 10 i više poena. Mils je ubacio 20, Oldridž 16, a Li 15 . Kod domaćina, Vajthed je imao 19, Kilpatrik je ubacio 17, a Dinvidi 13 poena. Srpski košarkaš Boban Marjanović nije dobio šansu u porazu Detroita u Sakramentu 109:104.