Netsi smanjili na 2-1, Lopez junak

Košarkaši Bruklin Netsa pobedili su Atlanta Hokse sa 91:83 i smanjili na 2-1 u četvrtfinalnoj seriji ’Istoka’ u prvoj subotnjoj utakmici u NBA ligi.

Izvor: JT

Nedelja, 26.04.2015.

00:24

Beta/AP Photo/Mary Altaffer

Hoksi su dobili prve dve utakmice koje su odigrane u Atlanti, a Netsi su uspeli da im uzvrate na svom terenu, posebno zahvaljujući sjajnoj prvoj četvrtini.

Domaći tim je agresivno ušao u meč, dobio prvi period sa 31:16, a iako su gosti uzvratili u drugom, Netsi su u nastavku gotovo u potpunosti kontrolisali rezultat.

Junak trijumfa Netsa u trećoj utakmici serije bio je Bruk Lopez sa 22 poena i 13 skokova, dok je Bojan Bogdanović dodao 19 poena. Istakli su se i Tadeus Jang sa 18 poena i 11 skokova i Džo Džonson, koji je utakmicu završio sa 16 poena, deset skokova i pet asistencija.

U redovima Hoksa, Demar Kerol je imao 22 poena i šest skokova, dok je Pol Milsap upisao 18 poena i 17 skokova.

Naredna utakmica u seriji igra se u ponedeljak, takođe u Bruklinu.