"Uragan Pol" oduvao Oklahomu

Košarkaši Los Anđeles Klipersa pregazili su na startu druge runde plej ofa Oklahoma Siti Tander kao gosti - 122:105.

Utorak, 06.05.2014.

06:04

Tim iz Kalifornije dominirao je od podbacivanja do sredine poslednje četvrtine i u nekoliko navrata bio nadomak +30. OKC je tek serijom 14-2 u završnim minutima spustio razliku na prihvatljivih minus 17.

Kris Pol je vodio šou neverovatnim šutevima sa distance (8/9 za 3, 4/5 za 2), a meč je završio sa 32 poena i 10 asistencija, za manje od 28 minuta u igri. Meč broj dva igra se u sredu, ponovo u Oklahomi.

Oba tima stigla su do druge runde posle dramatičnih serija u kojima su pobedili rivale tek u sedmoj utakmici pred svojim navijačima, a očigledno je da su se Klipersi brže oporavili.

Ohrabreni februarskom pobedom u regularnoj sezoni, kad su takođe zatrpali koš rivala (125:117), Pol i drugovi su do dvocifrene razlike stigli u prvom periodu i nikad je nisu izgubili.

OKC je dvominutnom serijom 9-0 poveo 16:10 posle pet minuta igre, ali su Klipersi uzvratili sa osam vezanih poena na startu sopstvene serije (21-4 za samo četiri i po minuta).

Poslednja jednocifrena razlika viđena je u 11. minutu (25:34), već na početku druge četvrtine bilo je +16, pa +19 za goste, da bi pre isteka 20. minuta Klipersi vodili 60:39. Do tog trenutka Kris Pol je već ubacio 6 trojki, ali mu je pomoć stizala sa svih strana - od Grejndžera, Krofoda, Grifina, Kolisona.

Na drugoj strani su po starom običaju priču vodile samo dve superzvezde - posle raznovrsnog starta od 18:18 do 43:65 osim Durenta i Vestbruka samo je Kolison ubacio 4 poena.

Kad su u finišu prvog poluvremena sprečili Kliperse da daju koš iz igre tri minuta i smanjili zaostatak sa 24 na 17 poena, igrači Tandera su nagovestili pokušaj preokreta u trećem periodu.
Beta/AP
Umesto toga drugo poluvreme su spektakularno otvorili Džordan i Redik i serijom 13-4 odagnali svaku sumnju u brejk na startu serije. Grifinov nalet podigao je razliku na 27 poena, a stotka je "pukla" Krofordovom trojkom na ulasku u pretposlednji minut treće četvrtine!

Klipersi su nekoliko puta bili na +29, nikad nisu dobacili do trideset (poslednji put 120:91), a u poslednjih pet minuta, dok je uveliko trajao "garbage time" (u Klipersima svi igrali bar tri i po, u Tanderu bar 7 minuta, samo tri igrača na terenu bez poena), a zvezde već neko vreme bile na odmoru, Tander je napravio seriju 14-2 i smanjio na konačnih 105:122.

U domaćem timu Rasel Vestbruk je dao 29 poena (9/14 iz igre, 9/10 bacanja), uz 4 skoka, 4 asistencije i 6 izgubljenih lopti, za 30 minuta. Kevin Durent je odigrao skoro punih 35 minuta, ubacio 25 poena (9/19 iz igre, 5/8 bacanja), uz takođe po 4 skoka i asistencije, uz najslabiji plus/minus, od čak -26. Od rezervi se istakao Džeremi Lemb, koji je za četvrtinu imao 8 poena, 6 skokova, 2 asistencije i blokadu.

Blejk Grifin je imao 23 poena, uz po 5 skokova i asistencija, a Džamal Kroford je ubacio 17 pogodaka, od čega 3 trojke.

Oklahoma je zahvaljujući Ibaki dominirala u skoku (47-31, posebno u napadačkom: 15-6) i u blokadama (4-1), ali je imala 17 izgubljenih lopti, naspram samo 8 za goste. Pol je imao 2 izgubljene lopte na 10 asistencija, nijedom nije izvodio penale, ali je trojke bukvalno sipao.

Njegove trojke pomogle su Klipersima da iza linije prebaci 50 posto (15/29), što je na kraju statistički prelomilo (9/28 za domaće).

Ranije tokom večeri Vašington je takođe napravio brejk na startu druge runde, pobedivši u Indijani.