Pekovićev prvi "dabl - dabl"

Bivši centar Partizana Nikola Peković je ostvario prvi "dabl - dabl" učinak u NBA karijeri.

Ponedeljak, 08.11.2010.

10:40

Međutim njegovih 12 koševa i 11 skokova nisu sprečili ubedljiv poraz Minesote u Hjustonu (94:120). U novom debaklu Minesote, kojoj je to bio šesti poraz u dosadašnjih sedam utakmica, učestvovao je i Darko Miličić. On je za 20 minuta ubacio sedam poena, tri puta bio najviši u skoku, uz tri blokade i dve asistencije.

Hjuston je, posle pet uzastopnih poraza na startu šampionata, stigao do prve pobede a najzaslužniji bio je Argentinac Luis Skola sa 24 poena i osam uhvaćenih lopti.

Poraz je doživela i Oklahoma Nenada Krstića. Predvođen Rej Alenom (19 koševa) i Pol Pirsom (17) Boston je ostvario cilj zbog kojeg je doputovao u Oklahomu, a domaćinu nisu vredela ni 34 poena najboljeg aktera susreta Kevin Durena.

Jedinog pravog asistenta Duren je imao u kapitenu srpske reprezentacije Krstiću. On je za 41,5 minuta ubacio 13 koševa i imao osam skokova.
Beta
Neuspeh na gostovanju u Detroitu (97:102) pretrpeo je i Golden Stejt Vladimira Radmanovića. Bivši igrač Crvene zvezde i FMP Železnika je za 20 minuta ubacio samo sedam poena, uz tri skoka i dve asistencije.

Aktuelni prvak najkvalitetnije lige na svetu, L.A. Lejkers, je u sudaru sa Portlandom (121:96) potvrdio da će i ove godine biti prvi kandidat za titulu.

Do sedme uzastopne pobede na startu prvenstva "jezeraše" je predvodio španski as Pau Gasol sa četvrtim "tripl-dablom" u karijeri: 20 koševa, 14 skokova i 10 asistencija. Njemu uz rame bio je Lamar Odom sa 21 poenom i 12 uhvaćenih lopti.

Uz Nju Orleans Lejkersi su ostali jedini neporaženi tim u šampionatu.