Nenad Krstić pobedio Darka Miličića

Košarkaši Oklahome pobedili su u gostima Minesotu sa 109:107 u utakmici u kojoj su borbu u reketu vodili kapiten Srbije Nenad Krstić i Darko Miličić.

Izvor: B92, Beta

Ponedeljak, 22.02.2010.

08:49

Miličiću je ovo bio prvi meč posle dolaska iz Njujorka. Nekadašnji drugi izbor sa drafta najavio je da mu je ovo poslednja sezona u NBA i rekao da ne očekuje da će igrati u Minesoti. Trener Rembis mu je pružio priliku, Miličić je igrao 19 minuta, postigao osam poena uz osam skokova, od čega četiri ofanzivna. Nenad Krstić je za postigao 10 poena uz tri skoka.

Meč je, međutim, obeležio Kevin Durant sa 32 poena, čime je produžio seriju utakmica u kojima je postizao više od 25 poena na 28 mečeva.

Ovaj niz premašio je onaj Alana Ajversona iz 2001. godine i najduži je još od sezone 1986/87. kada je Majkl Džordan vezao 40 utakmica sa 25 poena i više.

Rasel Vestbruk postigao je "tripl-dabl" sa 22 poena, 10 skokova i 14 asistencija.

U derbiju večeri, Orlando je na svom terenu pobedio Klivlend sa 101:95. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Dvajt Hauard sa 22 poena i 16 skokova, ali i pobedom iz velikog duela sa Šakilom O'Nilom, koji je dao 20 poena za poraženi tim.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Lebron Džejms sa 33 poena, ali to nije pomoglo njegovom timu da zabeleži mini-seriju od tri uzastopna poraza, prvu u poslednje dve godine. Ovaj niz Kavalirsa dolazi posle serije od 13 uzastopnih pobeda.

Solidnu utakmicu odigrao je i Predrag Stojaković. U pobedi Nju Orleansa protiv Hjustona (102:94) Stojaković je učestvovao 39 minuta sa 14 poena, sedam skokova i dve asistencije

Veliki preokret viđen je u Portlandu. Domaćin je imao 25 poena prednosti (64:39) ali se ušlo u dramatičnu završnicu. Produžetak su dobili gosti zahvaljujući spektakularnom Karlosu Buzeru s 22 poena i 23 skoka, a 18 poena i 12 asistencija dodao je Deron Vilijams.