NBA: Boston poveo u velikom finalu

Petak, 06.06.2008.

09:01

Košarkaši Bostona pobedili su kod kuće Los Anđeles Lejkerse sa 98:88 (23:21, 23:30, 31:22, 21:15) u prvom meču velikog finala NBA plejofa. Seltikse su predvodili Pol Pirs i Kevin Garnet, sa 22 i 24 poena, dok je na drugoj strani Brajant postigao 24. Utakmica broj dva je u nedelju, takođe u Bostonu.

Junak Seltiksa ponovo je bio Pol Pirs, strelac nekoliko ključnih koševa u drugom poluvremenu i to nakon što se vratio na parket posle izlaska iz igre zbog, kako se činilo, teške povrede.

Sredinom treće četvrtine Pirs je iznesen sa terena zbog povrede kolena posle sudara sa saigračem Kendrikom Pekrinsom. Ipak, kada su mnogi čak pomislili da se je finalna serija za njega gotova, Pirs se nekoliko minuta kasnije vratio na teren, uz ovacije 18.000 navijača Bostona, postigao dve vezane trojke i preokrenuo za vođstvo Seltiksa, 75:71.

Pre toga, Lejkersi su na poluvremenu imali 5 poena prednosti, 51:46, ali su domaći dobili treću četvrtinu sa 31:22, uz 15 poena Pirsa i prešli u vođstvo koje do kraja nisu ispuštali.

Pirs je meč završio sa 22 poena, Garnet je imao 24 poena i 13 skokova, Alen 19 poena, Rondo 15, a Kasel 8.

Na drugoj strani, Brajant je postigao 24, uz šut iz igre 9/26, Fišer i Gasol su imali po 15, Odom 14, Vujačić 8, a Radmanović po 5 poena i skokova, i po 2 asistencije i ukradene lopte za 17 minuta u igri.