Peđa i Marko odlični protiv bivših

Subota, 02.02.2008.

09:31

U NBA šampionatu noćas je odigrano devet utakmica. Sakramento je pobedio Nju Orlins sa 112:103, a Peđa Stojaković je svom nekadašnjem timu ubacio 25 poena uz 9 zabeleženih skokova. Minesota je bila bolja od Klipersa sa 104:83, a Marko Jarić je svom bivšem timu dao 8 poena uz 8 upisanih asistencija. Lejkersi su savladali Reptorse u Torontu sa 121:101. Vladimir Radmanović je za 40 minuta kao starter zabeležio 6 poena, 9 skokova i 5 asistencija.

Kobi Brajant je ubacio 46 poena, uz sedam skokova i pet asistencija pošto su Lejkersi Er Kanada centar napustili kao pobednici 121:101. Brajant je dao 10 poena u prvoj, a 11 u drugoj četvrtini, pa je tim iz Los Anđelesa na poluvremenu vodio sa pet poena. Andrea Barnjani je u prvom poluvremenu dao 17, a Kris Boš 11. Lejkersi su prednost povećali posle trojke Saše Vujačića, a zahvaljujući agresivnoj odbrani prednost je narasla na 63:53. Reptorsi su se vratili posle serije 9:0, da bi u poslednjoj deonici Brajant doneo nedostižnu prednost Lejkersima.

Brendon Roj je zabeležio prvi tripl-dabl u karijeri sa 20 poena, 11 asistencija i 10 skokova, pošto je Portland pobedio Njujork posle produžetka sa 94:88. Roj je bio strelac ključnog pogotka 28 sekundi pre kraja produžetka, do koga su Blejzersi stigli serijom od 31:19 u poslednjoj četvrtini. Utakmicu je obeležio i povratak Zeka Rendolfa u Portland koji ga je 2001. godine izabrao na draftu kao 19. pika. On je šest godina proveo u Blejzersima pre nego što je prošlog juna prešao u Njujork. 26-godišnji košarkaš nije naišao na topao prijem pošto je bio slika i prilika lošeg imidža tima poslednjih godina.