Pobeda Vojvodine u Zagrebu

Košarkaši novosadske Vojvodine pobedili su Zagreb u glavnom gradu Hrvatske 90:81, u meču prvog kola NLB lige.

Subota, 04.10.2008.

19:58

Marko Šutalo bio je ubedljivo najefikasniji igrač utakmice sa 32 poena (6-7 za tri). Pored njega u timu Zorana Sretenovića istakli su se i Popović sa 13, odnosno Jovanović i Peković sa po 11 poena. U domaćem sastavu Tomić je postigao 20, a Simon 18 poena.

Meč u Zagrebu bio je izjednačen samo u prvih nekoliko minuta, a onda se razigrao sjajni Šutalo i Voša je posle deset minuta imala 12 poena prednosti (24:12). Šutalo je u prvoj deonici ubacio čak 14 poena uz četiri trojke.

U drugoj deonici Vojvodina je uspela da održi stečenu prednost i na veliki odmor ode sa dvocifrenom razlikom (49:35). Početkom treće deonice Novosađani su serijom 5-0 otišli i na 19 razlike, ali su Zagrepčani posle serije poena Anta Tomića u 27. minutu prišli na minus sedam (64:57). Domaći tim je sjajnu seriju nastavio i do kraja treće četvrtine, i pred poslednjih deset minuta Voša je imala samo dva poena prednosti (70:68).

Zagrepčani su poečtkom poslednje četvrtine uspeli i da izjednače, ali je Vojvodina u samom finišu zadržala smirenost i dobila meč.

Voša u narednom kolu u Novom Sadu dočekuje podgoričku Budućnost.