EP: Ubedljiva pobeda juniora Srbije

Juniorska reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Italije sa 83:54 u trećem kolu grupe B Evropskog prvenstva u Grčkoj.

Izvor: Andrijana Žikiæ

Nedelja, 27.07.2008.

22:50

U okviru grupe B, tim Srbije je najpre poražen od Litvanije, a potom je savladao Estoniju. Pobedom nad Italijom, juniori Srbije su "prošli" grupu kao drugi iza neporaženih Litvanaca, a naredni protivnik u kvalifikacionoj fazi biće im ekipa Španije. Rezultat po četvrtinama 25:7, 24:10, 21:22, 13:15. Najviše poena u dresu Srbije ubacio je Filip Šepa - 27.

Dvocifren broj poena imali su i Aleksandar Mitrović - 15 i Uroš Petrović - 12. Među Italijanima najbolji je bio Paskal Paoliso sa 11poena.

Utakmica je protekla u dominaciji srpskih košarkaša, pre svega zbog ubedljivog starta. Rezultat je bio nerešen jedino u drugom minutu prve četvrtine, 7:7, od kada je Srbija počela da stiče prednost i otišla na odmor pri rezultatu 49:17. Pad koncentracije i nekoliko promašaja na strani naših juniora uticalo je da Italijani u drugom poluvremenu, u obe četvrtine postignu više poena.