Sreda, 09.08.2017.

17:05

Piksi i Gvangdžu nastavili sa sjajnim partijama

Gvangdžu R&F na čelu sa Draganom Stojkovićem "Piksijem" nastavio je sa odličnim partijama, pošto je sa 4:2 savladao Đangsu Suning u 21. kolu Superlige Kine.

pre 6 godina

Само мало добронамерних сугестија. Кад Кинези напишу "ZH", то треба читати "Џ", а не "Ж" ("Ж" се пише "R").

Тако да је име града познатог на Западу и као Кантон - Гвангџоу. Такође, Шенџен, не Шенжен.

Ваљало би упамтити и да се "X" чита - "С".

Инече, Кина се на кинеском зове Џонгуа:)

veliki strumf

Piksijev tim igra najlepsi fudbal u Kini. Od zadnjih 5 meceva na cak 4 su dali cetiri ili vise golova, a na petom su dali jos 2 (to je onaj poraz od 7-2 u kupu od Skolarija). Napad je fenomenalan, ali je odbrana trula i primaju podosta golova. Narocito je veliki problem sto golove gotovo na svakoj utakmici primaju u poslednjim minutama - ocigledno im popusta koncentracija ili je umor u pitanju. Zbog tih golova u zaustavnom vremenu ili zadnjih par minuta regularnog toka izgubili su dosta bodova i mozda bi se borili i za 1. mesto.